Karljohans Utvalda (11/6)

Karljohans Utvalda (11/6)
Diorama, kork, Kina, 47x22 cm_25257a_lg.jpeg
24598
Diorama, kork, Kina, 47x22 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Vaser, 3 st, bl a Ekeby, Fratelli Fanciullacci, höjd 23,5 cm och mindre_25260a_lg.jpeg
24616
Vaser, 3 st, bl a Ekeby, Fratelli Fanciullacci, höjd 23,5 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 24,5x29,5 cm_25261a_lg.jpeg
24617
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 24,5x29,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Curt Hillfon, litografi, löst blad, signerad, numrerad 64/75_25231a_8db5de4fed3b244_lg.jpeg
25231
Curt Hillfon, litografi, löst blad, signerad, numrerad 64/75
Slutpris850 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Eric Julius, träsnitt, 21/100, signerad, 51x46 cm_25262a_lg.jpeg
24626
Eric Julius, träsnitt, 21/100, signerad, 51x46 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Keramik, 3 delar, bl a Upsala Ekeby_25263a_lg.jpeg
24640
Keramik, 3 delar, bl a Upsala Ekeby
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vaser, 3 st, bl a Jie, Terra_25264a_lg.jpeg
24641
Vaser, 3 st, bl a Jie, Terra
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rune Säll, relief, signerad, numrerad 117/375_25265a_lg.jpeg
24642
Rune Säll, relief, signerad, numrerad 117/375
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vaser, 3 st, färgat glas, högsta 20,5 cm_25266a_lg.jpeg
24651
Vaser, 3 st, färgat glas, högsta 20,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Golvvas, Falconware, England, höjd 38,5 cm_25267a_lg.jpeg
24653
Golvvas, Falconware, England, höjd 38,5 cm
Slutpris180 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Leksakbilar, m.m, bl a Dinky Toys_25268a_lg.jpeg
24661
Leksakbilar, m.m, bl a Dinky Toys
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spel, leksaker, Brio, Fischer Price_25269a_lg.jpeg
24662
Spel, leksaker, Brio, Fischer Price
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Barnböcker, ett parti, bl. a. Elsa Beskow_25270a_lg.jpeg
24664
Barnböcker, ett parti, bl. a. Elsa Beskow
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Kullaro, lökvas, diabas, med glasinsats_25271a_lg.jpeg
24669
Kullaro, lökvas, diabas, med glasinsats
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bordslampa/golvlampa, Kina, höjd 98 cm_25272a_lg.jpeg
24672
Bordslampa/golvlampa, Kina, höjd 98 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, med skrivdel, björk, tidigt 1900-tal_25273a_lg.jpeg
24676
Byrå, med skrivdel, björk, tidigt 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Matta, ull, svart, 236x172 cm_25274a_lg.jpeg
24677
Matta, ull, svart, 236x172 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, 2 st, omklädda_25275a_lg.jpeg
24681
Stolar, 2 st, omklädda
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fällknivar, 6 st, bl a Solingen_25276a_lg.jpeg
24684
Fällknivar, 6 st, bl a Solingen
Slutpris120 SEK
Värdering150 - 200 SEK
SAS, crew bag, fylld med tvålar_25277a_lg.jpeg
24688
SAS, crew bag, fylld med tvålar
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Christer Wide, tennföremål, 2 st_25278a_lg.jpeg
24690
Christer Wide, tennföremål, 2 st
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Handväskor/aftonväskor, 7 st, bl a vintage_25279a_lg.jpeg
24693
Handväskor/aftonväskor, 7 st, bl a vintage
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Armbandsur, 2 st, Swatch, 43 mm_25280a_lg.jpeg
24698
Armbandsur, 2 st, Swatch, 43 mm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slipsar, 43 st, bl a vintage_25281a_lg.jpeg
24705
Slipsar, 43 st, bl a vintage
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tennstop, barockstil, BM Norway, Norge, höjd 19 cm_25282a_lg.jpeg
24711
Tennstop, barockstil, BM Norway, Norge, höjd 19 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Glasservisdelar, 5 st, glas och karaff_25283a_lg.jpeg
24712
Glasservisdelar, 5 st, glas och karaff
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Jörgen Jensen, halsband, tenn, tigeröga_25284a_lg.jpeg
24725
Jörgen Jensen, halsband, tenn, tigeröga
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, "Tupp", skuret trä, höjd 48 cm_25285a_lg.jpeg
24737
Skulptur, "Tupp", skuret trä, höjd 48 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tidningar, "Julstämning", 1919, 1920, 1921_25286a_lg.jpeg
24746
Tidningar, "Julstämning", 1919, 1920, 1921
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Kamera, Olympus Pen, 60-tal_25287a_lg.jpeg
24750
Kamera, Olympus Pen, 60-tal
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Torsten Hult, olja på pannå, signerad, 63x54 cm_25288a_lg.jpeg
24789
Torsten Hult, olja på pannå, signerad, 63x54 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Brita af Klercker, teckningar, 2 st, signerade, 22x19 cm_25289a_lg.jpeg
24794
Brita af Klercker, teckningar, 2 st, signerade, 22x19 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, 91/315, signerad, 49x41 cm_25290a_lg.jpeg
24796
Jörgen Fogelquist, litografi, 91/315, signerad, 49x41 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lennart Aschenbrenner, litografi, 167/260, signerad, 51x42 cm_25291a_lg.jpeg
24797
Lennart Aschenbrenner, litografi, 167/260, signerad, 51x42 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Pottor, 2 st, porslin, bl a England_25292a_lg.jpeg
23952
Pottor, 2 st, porslin, bl a England
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Krus, 3 st, Höganäs, 4 liter, höjd 21 cm_25300a_lg.jpeg
24448
Krus, 3 st, Höganäs, 4 liter, höjd 21 cm
Slutpris160 SEK
Värdering150 - 200 SEK