Karljohans Utvalda (11/6)

Karljohans Utvalda (11/6)
Porslin, 5 delar, majolika, högsta 20 cm_24766a_8db5d1b1eb10e49_lg.jpeg
24766
Porslin, 5 delar, majolika, högsta 20 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 8 st, glas, bl a Orrefors_24767a_8db5dbea6220829_lg.jpeg
24767
Ljusstakar, 8 st, glas, bl a Orrefors
Slutpris140 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Diverse guld, 14k, 23k, 10,5 gram_24768a_8db5d17379254ec_lg.jpeg
24768
Diverse guld, 14k, 23k, 10,5 gram
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Blått glas, 12 delar, bla Monica Bratt, Reijmyre, Orrefors_24769a_8db5f901dc23f73_lg.jpeg
24769
Blått glas, 12 delar, bla Monica Bratt, Reijmyre, Orrefors
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Figuriner, frukter, 9 st, glas, bl a FM Konstglas, högsta 11 cm_24772a_8db5d1481ee4752_lg.jpeg
24772
Figuriner, frukter, 9 st, glas, bl a FM Konstglas, högsta 11 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ramar för fickur, 5 st, bronserad metall, 1900-tal_24773a_8db5d12be4f030d_lg.jpeg
24773
Ramar för fickur, 5 st, bronserad metall, 1900-tal
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rött glas, 5 delar, högsta 17,5 cm_24770a_8db5d0d96a6a71d_lg.jpeg
24770
Rött glas, 5 delar, högsta 17,5 cm
Slutpris200 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Vägglampor, ett par, gulmetall och glas_24774a_8db5f906619655a_lg.jpeg
24774
Vägglampor, ett par, gulmetall och glas
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vas, lergods, Bo Fajans, höjd 22,5 cm_24775a_8db5d1244588c83_lg.jpeg
24775
Vas, lergods, Bo Fajans, höjd 22,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Taklampa, glas, metall, motiv av druvor_24776a_8db5d19a97541c5_lg.jpeg
24776
Taklampa, glas, metall, motiv av druvor
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, art deco, 5-armad, diameter 64 cm_24777a_8db5d19bdba9fca_lg.jpeg
24777
Taklampa, art deco, 5-armad, diameter 64 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Äldre lampkupor, 4 st, diameter 22 cm_24778a_8db5d1b3b7ef525_lg.jpeg
24778
Äldre lampkupor, 4 st, diameter 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Taklampa, metall, grönt glas_24779b_8db5d19dbbd999e_lg.jpeg
24779
Taklampa, metall, grönt glas
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lars Norrman, färglitografi, signerad, numrerad 137/310_24780a_8db5f9084113893_lg.jpeg
24780
Lars Norrman, färglitografi, signerad, numrerad 137/310
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bertil Vallien, snapsglas, 6 st, "Chateau", Kosta Boda_24814a_8db5dbfc13fee26_lg.jpeg
24814
Bertil Vallien, snapsglas, 6 st, "Chateau", Kosta Boda
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Erik Höglund, glasservis, 13 delar, "H40", Boda_24825a_8db5dc0066a9aa7_lg.jpeg
24825
Erik Höglund, glasservis, 13 delar, "H40", Boda
Slutpris300 SEK
Värdering700 - 800 SEK
K Hagberg & M Hagberg, stolar, ett par, "Popptorp", plast, IKEA_24718a_8db5d182cf85e5e_lg.jpeg
24718
K Hagberg & M Hagberg, stolar, ett par, "Popptorp", plast, IKEA
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fernando Maza, färglitografier, 2 st, signerade, numrerade_24864a_8db5c5e8a4a4179_lg.jpeg
24864
Fernando Maza, färglitografier, 2 st, signerade, numrerade
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Bertil Vallien, vinglas, 9 st, "Chateau", Kosta Boda_24815a_8db5dbf9bf56dd0_lg.jpeg
24815
Bertil Vallien, vinglas, 9 st, "Chateau", Kosta Boda
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Ragnar Wollschläger, litografier, 2 st, signerade, numrerade /225_24865a_8db5c5e7a46dc5a_lg.jpeg
24865
Ragnar Wollschläger, litografier, 2 st, signerade, numrerade /225
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ingrid Draminsky, färglitografi, signerad, numrerad 27/200_24863a_8db5c60932c7b53_lg.jpeg
24863
Ingrid Draminsky, färglitografi, signerad, numrerad 27/200
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nils Möller, litografi, signerad_24867a_8db5c5ebdfa816a_lg.jpeg
24867
Nils Möller, litografi, signerad
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ove Olson, färglitografi, "Moulin Rouge", signerad, numrerad 245/260_24868a_8db5c5ecd38386c_lg.jpeg
24868
Ove Olson, färglitografi, "Moulin Rouge", signerad, numrerad 245/260
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ken Löfgren, serigrafi, signerad, numrerad 4/20_24870a_8db5c5eff9ba3b6_lg.jpeg
24870
Ken Löfgren, serigrafi, signerad, numrerad 4/20
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ulf Törneman, färglitografi, signerad, numrerad 39/200_24872a_8db5c5fea6d8b5f_lg.jpeg
24872
Ulf Törneman, färglitografi, signerad, numrerad 39/200
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ragnar Wollschläger, litografi, signerad, numrerad 32/225_24869a_8db5c5f16e3db08_lg.jpeg
24869
Ragnar Wollschläger, litografi, signerad, numrerad 32/225
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Saro Aratoun, akvarell, signerad_24866a_8db5c5ed98f4e2d_lg.jpeg
24866
Saro Aratoun, akvarell, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Louis Toffoli, färglitografi, signerad, numrerad 96/135_24874a_8db5c5fd7d5f0e5_lg.jpeg
24874
Louis Toffoli, färglitografi, signerad, numrerad 96/135
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bernard Buffet, inramad affisch_24875a_8db5c5ffc2ce928_lg.jpeg
24875
Bernard Buffet, inramad affisch
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Dricksglas, 8 st, Royal krona_24876a_8db5db8c2e01e20_lg.jpeg
24876
Dricksglas, 8 st, Royal krona
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Marc Chagall, e., utställninghsplansch Reims-Museé Des Beaux-Arts_24873a_8db5c5f5a68a190_lg.jpeg
24873
Marc Chagall, e., utställninghsplansch Reims-Museé Des Beaux-Arts
Slutpris160 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Smycken, 3 delar_24877a_8db5d168c5847bf_lg.jpeg
24877
Smycken, 3 delar
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rosenthal, 2 st fat_24879a_8db5d0f5f8093fc_lg.jpeg
24879
Rosenthal, 2 st fat
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hallmöbel, teak, 50/60-tal, bredd 65 cm_24880a_8db5d1a26f67fc3_lg.jpeg
24880
Hallmöbel, teak, 50/60-tal, bredd 65 cm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Trasmatta, flerfärgad, 180x70 cm_24881a_8db5f90da0217fd_lg.jpeg
24881
Trasmatta, flerfärgad, 180x70 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Fat, lergods, Bo Fajans, Ø 33 cm_24878a_8db5d1259ebe7c7_lg.jpeg
24878
Fat, lergods, Bo Fajans, Ø 33 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Bo Johnsson, pastell, signerad, 25x30 cm_24882a_8db5c60bfcf6668_lg.jpeg
24882
Bo Johnsson, pastell, signerad, 25x30 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Matgrupp, 9 delar, ek, 2000-tal, längd 242-342 cm_24883a_8db5d19686aedb5_lg.jpeg
24883
Matgrupp, 9 delar, ek, 2000-tal, längd 242-342 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Jordglob, Räths Politiska, höjd 44 cm_24884d_8db5d1dcd0a4d30_lg.jpeg
24884
Jordglob, Räths Politiska, höjd 44 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Soffbord, ek/kalkstensskiva, 2000-tal, 140x80 cm_24885a_8db5d19922baf08_lg.jpeg
24885
Soffbord, ek/kalkstensskiva, 2000-tal, 140x80 cm
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Ole Ahlberg, färglitografi, signerad, numrerad 185/250_24871a_8db5c5f2ce3060c_lg.jpeg
24871
Ole Ahlberg, färglitografi, signerad, numrerad 185/250
Slutpris1 300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gustav Holgersen, teckning, signerad, 35x44 cm_24889a_8db5c6040eed5a6_lg.jpeg
24889
Gustav Holgersen, teckning, signerad, 35x44 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Matta, rölakan, 250x170 cm_24886a_8db5f9173d792a7_lg.jpeg
24886
Matta, rölakan, 250x170 cm
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 64x51 cm_24890a_8db5c606076f043_lg.jpeg
24890
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 64x51 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Matta, Wilton, 310x204 cm_24887a_8db5f91f0361b79_lg.jpeg
24887
Matta, Wilton, 310x204 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 62x48 cm_24891a_8db5f9226f56cc5_lg.jpeg
24891
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 62x48 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Carl Rönström, olja på duk, signerad, 74x47 cm_24892a_8db5f9243af429b_lg.jpeg
24892
Carl Rönström, olja på duk, signerad, 74x47 cm
Slutpris120 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kaffeskedar, 6 st, silver, JGH, tidigt 1900-tal, 56 gram_24893a_8db5d0c7ac14241_lg.jpeg
24893
Kaffeskedar, 6 st, silver, JGH, tidigt 1900-tal, 56 gram
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 250 SEK