Karljohans Utvalda (11/6)

Karljohans Utvalda (11/6)
Stenbordsduk, 157x175 cm_25067a_8db5d1c0e094619_lg.jpeg
25067
Stenbordsduk, 157x175 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vaser, 2 st, Ingrid Atterberg, Upsala Ekeby, Olle Alberius, Rörstrand_25068a_8db5d001a1d884b_lg.jpeg
25068
Vaser, 2 st, Ingrid Atterberg, Upsala Ekeby, Olle Alberius, Rörstrand
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaffeservis, 38 delar, Svaneholm_25059a_8db5dbdedd8d476_lg.jpeg
25059
Kaffeservis, 38 delar, Svaneholm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstake, Aluminia, från "De tre vise männen", höjd 15 cm_25069a_8db5d0005313ac2_lg.jpeg
25069
Ljusstake, Aluminia, från "De tre vise männen", höjd 15 cm
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bodil Beckman, textilapplikation, signerad, 38x34 cm_25070a_8db5c6c988c8aa7_lg.jpeg
25070
Bodil Beckman, textilapplikation, signerad, 38x34 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skålar, fat, 28 delar, Kina_25039b_8db5d1cef0a71d2_lg.jpeg
25039
Skålar, fat, 28 delar, Kina
Slutpris6 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vicke Lindstrand, elefant, Upsala Ekeby, höjd 21,5 cm_25071a_8db5dbb10090deb_lg.jpeg
25071
Vicke Lindstrand, elefant, Upsala Ekeby, höjd 21,5 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, ett par, mässing, höjd 17,5 cm_25072a_8db5cff9fe7b473_lg.jpeg
25072
Ljusstakar, ett par, mässing, höjd 17,5 cm
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Servisdelar, 7 st, "Musselmalet", Royal Copenhagen_25073a_8db5d0e2582e899_lg.jpeg
25073
Servisdelar, 7 st, "Musselmalet", Royal Copenhagen
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Pär Åkered, olja på duk, "Räv", signerad_25074a_8db5f972b585681_lg.jpeg
25074
Pär Åkered, olja på duk, "Räv", signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Helga Nilson, olja på pannå, blomsterstilleben, signerad_25075a_8db5cff54a7f7db_lg.jpeg
25075
Helga Nilson, olja på pannå, blomsterstilleben, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, med stenskiva, rokokostil, 1900-tal_25076a_8db5d185a977cfa_lg.jpeg
25076
Byrå, med stenskiva, rokokostil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tidningskorg, rotting, höjd 48 cm_25077c_8db5de51b2ca577_lg.jpeg
25077
Tidningskorg, rotting, höjd 48 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sybord, allmogestil, 1900-tal_25078a_8db5d186faa01b7_lg.jpeg
25078
Sybord, allmogestil, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Maija Kolsi-Mäkelä, vävnad, "Daalia 7", Helmi Vuorelma, 52x52 cm_25079a_8db5cfea9a24c21_lg.jpeg
25079
Maija Kolsi-Mäkelä, vävnad, "Daalia 7", Helmi Vuorelma, 52x52 cm
Slutpris120 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Maija-Liisa Forss-Heinonen, vävnad, "Houkutus 10", Helmi Vuorelma, 70x79 cm_25080a_8db5f9784eb77b5_lg.jpeg
25080
Maija-Liisa Forss-Heinonen, vävnad, "Houkutus 10", Helmi Vuorelma, 70x79 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Skålar, 6 st, gul och svart dekor, största diameter 22 cm_25083a_8db5cff8dc0a34d_lg.jpeg
25083
Skålar, 6 st, gul och svart dekor, största diameter 22 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vas, glas, underfång, Strömbergshyttan, höjd 20 cm_25115a_8db5d126fe2b3f0_lg.jpeg
25115
Vas, glas, underfång, Strömbergshyttan, höjd 20 cm
Slutpris180 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Jeanne Grut, figurin, stengods, Royal Copenhagen, längd   12,5 cm_25116a_8db5d128c1e67f1_lg.jpeg
25116
Jeanne Grut, figurin, stengods, Royal Copenhagen, längd 12,5 cm
Slutpris650 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Universal Genève, Spectator, 32 mm, 50-tal_25141a_lg.jpeg
23821
Universal Genève, Spectator, 32 mm, 50-tal
Slutpris950 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Biblioteksbord, ek, barockstil, Ø 94 cm_25163a_8db5c5e5f628062_lg.jpeg
25163
Biblioteksbord, ek, barockstil, Ø 94 cm
SlutprisInga bud
Enicar, Sherpa D, 37 mm, rostfritt stål, 60-tal_25191a_8db5f669a262182_lg.jpeg
25191
Enicar, Sherpa D, 37 mm, rostfritt stål, 60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Herrur, Eterna, 36,5 mm, rostfritt stål, 1954_25192a_8db5f66ae247235_lg.jpeg
25192
Herrur, Eterna, 36,5 mm, rostfritt stål, 1954
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Certina, DS, 36 mm, rostfritt stål, 60-tal_25193a_8db5f66c3d80769_lg.jpeg
25193
Certina, DS, 36 mm, rostfritt stål, 60-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Armbandsur, 16 st, bl a Enicar, Sandoz, Certina, Miljonär_25195a_8db5f66f998d603_lg.jpeg
25195
Armbandsur, 16 st, bl a Enicar, Sandoz, Certina, Miljonär
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Damur, 14k, 21 mm, 7,1 gram_25148a_8db5f675db3c9f3_lg.jpeg
25148
Damur, 14k, 21 mm, 7,1 gram
Slutpris650 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Mormorsur, 14k guld, 30 mm, vikt 18,1 gram_25183a_8db5f670a8445e1_lg.jpeg
25183
Mormorsur, 14k guld, 30 mm, vikt 18,1 gram
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Lars Fahlin, olja på duk, signerad_25199a_8db5f97a3441f4a_lg.jpeg
25199
Lars Fahlin, olja på duk, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, stilleben_25200a_8db5c68a4603360_lg.jpeg
25200
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, stilleben
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Certina, 34 mm, 18k guld, 90-tal_25106a_8db5f674256ed3d_lg.jpeg
25106
Certina, 34 mm, 18k guld, 90-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Certina, 34 mm, rostfritt stål, 1956_25194a_8db5f66d25c5859_lg.jpeg
25194
Certina, 34 mm, rostfritt stål, 1956
Slutpris250 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kent Wahlbeck, handkolorerad litografi, signerad, numrerad 55/90_25232a_8db5de5078cc698_lg.jpeg
25232
Kent Wahlbeck, handkolorerad litografi, signerad, numrerad 55/90
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
IWC, Flatline, 33 mm, 18k guld, 70-tal _25107a_8db5f672564865b_lg.jpeg
25107
IWC, Flatline, 33 mm, 18k guld, 70-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 500 - 5 000 SEK
Plafonder, ett par, gulmetall/glas, Ø 40 cm_25234a_8db5f98931c0861_lg.jpeg
25234
Plafonder, ett par, gulmetall/glas, Ø 40 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Grislampor, ett par, orange, Ø 39 cm_25235a_8db5de57e4cfa16_lg.jpeg
25235
Grislampor, ett par, orange, Ø 39 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 7 st, signerade, numrerade_25233a_8db5de52a850137_lg.jpeg
25233
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 7 st, signerade, numrerade
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hjalmar Lindblom, blandteknik, signerad, 34x31 cm_25245a_lg.jpeg
24377
Hjalmar Lindblom, blandteknik, signerad, 34x31 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Krus, vaser, 3 st, bl a Villeroy & Boch, Gabriel, högsta 27 cm_25246a_lg.jpeg
24386
Krus, vaser, 3 st, bl a Villeroy & Boch, Gabriel, högsta 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Rolf Eriksson, litografi, 384/478, signerad, 45x32 cm_25247a_lg.jpeg
24391
Rolf Eriksson, litografi, 384/478, signerad, 45x32 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ishinkar, 2 st, högsta 18 cm_25248a_lg.jpeg
24428
Ishinkar, 2 st, högsta 18 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vaser, 2 st, Strömbergshyttan, högsta 16,5 cm_25249a_lg.jpeg
24436
Vaser, 2 st, Strömbergshyttan, högsta 16,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Träfigurer, 3 st, handskurna, höjd 31 cm och mindre_25250a_lg.jpeg
24496
Träfigurer, 3 st, handskurna, höjd 31 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, fotogen, elektrisk, Ø 35 cm_25251a_lg.jpeg
24505
Taklampa, fotogen, elektrisk, Ø 35 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, jugendstil, glas och metall_25252a_lg.jpeg
24506
Taklampa, jugendstil, glas och metall
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Arne Andersson, olja på duk, signerad, 70x60 cm_25253a_lg.jpeg
24579
Arne Andersson, olja på duk, signerad, 70x60 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Uno Stallarholm, etsning, 24/50, signerad, 34x45 cm_25254a_lg.jpeg
24580
Uno Stallarholm, etsning, 24/50, signerad, 34x45 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Barnstol, furu, 70-tal, höjd 75 cm_25255a_lg.jpeg
24592
Barnstol, furu, 70-tal, höjd 75 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Större glasskål, pressglas, Ø 27 cm_25256a_lg.jpeg
24596
Större glasskål, pressglas, Ø 27 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK