Karljohans Utvalda (11/6)

Karljohans Utvalda (11/6)
Äldre plåtleksaker, 3 st, Tyskland, Arnold, Huki_24894a_8db5d02ce38dc38_lg.jpeg
24894
Äldre plåtleksaker, 3 st, Tyskland, Arnold, Huki
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Äldre plåtleksak, tomte, Arnold, Tyskland, höjd 10 cm_24895a_8db5d17569cb96a_lg.jpeg
24895
Äldre plåtleksak, tomte, Arnold, Tyskland, höjd 10 cm
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Fåtöljer, ett par, böjträ/läder, Ire Möbler_24897a_8db5d17c33a075e_lg.jpeg
24897
Fåtöljer, ett par, böjträ/läder, Ire Möbler
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Cykel, Crescent Sirius, 28", 90/00-tal_24898a_8db5d18cbdb4fae_lg.jpeg
24898
Cykel, Crescent Sirius, 28", 90/00-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Oidentifierad konstnär, träsnitt, 24/80, signerad, 39x28 cm_24899a_8db5c60d4ef767b_lg.jpeg
24899
Oidentifierad konstnär, träsnitt, 24/80, signerad, 39x28 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Alex Nilsson, olja på duk, signerad, 58x36 cm_24900a_8db5f92677d2b4b_lg.jpeg
24900
Alex Nilsson, olja på duk, signerad, 58x36 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Lars Eje Larsson, akvarell, signerad, 70x52 cm_24902a_8db5f928046732d_lg.jpeg
24902
Lars Eje Larsson, akvarell, signerad, 70x52 cm
Slutpris140 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Eric Julius, olja på duk, signerad, 37,5x32,5 cm_24903a_8db5c68159ede99_lg.jpeg
24903
Eric Julius, olja på duk, signerad, 37,5x32,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 87x71 cm_24888a_8db5f920fd66678_lg.jpeg
24888
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 87x71 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Barnspis, Husqvarna, No. 2, gjutjärn, tidigt 1900-tal, bredd 37 cm_24896a_8db5d19f58e662e_lg.jpeg
24896
Barnspis, Husqvarna, No. 2, gjutjärn, tidigt 1900-tal, bredd 37 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Kjell Högström, olja på duk, signerad, 37x26 cm_24904a_8db5f9291eb4cef_lg.jpeg
24904
Kjell Högström, olja på duk, signerad, 37x26 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bente Bjerregaard, olja på duk, signerad, 68x58 cm_24901a_8db5f9272d4ddc8_lg.jpeg
24901
Bente Bjerregaard, olja på duk, signerad, 68x58 cm
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Leif Persson, olja på duk, signerad, 50x30 cm_24905a_8db5f92e33e535a_lg.jpeg
24905
Leif Persson, olja på duk, signerad, 50x30 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Nils Möller, träsnitt, signerad, 40x32 cm_24906a_8db5f935be7590c_lg.jpeg
24906
Nils Möller, träsnitt, signerad, 40x32 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bente Bjerregaard, litografi, 18/175, signerad, 50x43 cm_24907a_8db5c6c2721bca8_lg.jpeg
24907
Bente Bjerregaard, litografi, 18/175, signerad, 50x43 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Anders Kjellén, akvarell, signerad, 40x30 cm_24908a_8db5f936ee867cf_lg.jpeg
24908
Anders Kjellén, akvarell, signerad, 40x30 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 50x58 cm_24909a_8db5c6c0fcfea93_lg.jpeg
24909
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 50x58 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 52x52 cm_24910a_8db5c6c3b347939_lg.jpeg
24910
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 52x52 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Alex Nilsson, olja på duk, signerad, 64x53 cm_24911a_8db5c6931330dee_lg.jpeg
24911
Alex Nilsson, olja på duk, signerad, 64x53 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 34x38 cm_24912a_8db5c6168e08107_lg.jpeg
24912
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 34x38 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Alex Nilsson, olja på duk, signerad, 63x48 cm_24913a_8db5f93c78bb88f_lg.jpeg
24913
Alex Nilsson, olja på duk, signerad, 63x48 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 53x43 cm_24914a_8db5c6bda006569_lg.jpeg
24914
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 53x43 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 64x53 cm_24915a_8db5c6baeed5aa1_lg.jpeg
24915
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 64x53 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 64x53 cm_24916a_8db5c62d62798f2_lg.jpeg
24916
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 64x53 cm_24917a_8db5c62f10cc45c_lg.jpeg
24917
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, akryl på pannå, signerad, 46x54 cm_24918a_8db5c62891fbfec_lg.jpeg
24918
Oidentifierad konstnär, akryl på pannå, signerad, 46x54 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Alex Nilsson, olja på duk, signerad, 48x40 cm_24922a_8db5c6377d88136_lg.jpeg
24922
Alex Nilsson, olja på duk, signerad, 48x40 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kristina Sundqvist, olja på duk, signerad, 66x47 cm_24923a_8db5f94418cb4be_lg.jpeg
24923
Kristina Sundqvist, olja på duk, signerad, 66x47 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Arne Johansson, olja på duk, signerad, 63x26 cm_24920a_8db5f93e4743319_lg.jpeg
24920
Arne Johansson, olja på duk, signerad, 63x26 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bente Bjerregard, olja på duk, signerad, 55x43 cm_24924a_8db5f94519328c1_lg.jpeg
24924
Bente Bjerregard, olja på duk, signerad, 55x43 cm
Slutpris750 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Olle Langert, olja på duk, signerad, 65x57 cm_24921a_8db5c62bd738db4_lg.jpeg
24921
Olle Langert, olja på duk, signerad, 65x57 cm
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Alex Nilsson, olja på duk, signerad, 75x56 cm_24925a_8db5f945f40c315_lg.jpeg
24925
Alex Nilsson, olja på duk, signerad, 75x56 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 44x24 cm_24926a_8db5f946a11465f_lg.jpeg
24926
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 44x24 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Anna-Lisa Andersson, olja på duk, signerad, 53x42 cm_24927a_8db5f94c45beb4f_lg.jpeg
24927
Anna-Lisa Andersson, olja på duk, signerad, 53x42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Plastburkar, retro, 15 st, bl a Nilsjohan, högsta 16,5 cm_24928a_8db5d22ebfdbba0_lg.jpeg
24928
Plastburkar, retro, 15 st, bl a Nilsjohan, högsta 16,5 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Krus, skål, 3 delar, Höganäs, Rögild_24929a_8db5d14e2d76a17_lg.jpeg
24929
Krus, skål, 3 delar, Höganäs, Rögild
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bertil Vallien, flaska, "Satellite", Kosta Boda, höjd 40 cm_24930a_8db5d0dbd98e9ea_lg.jpeg
24930
Bertil Vallien, flaska, "Satellite", Kosta Boda, höjd 40 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Oidentifierad konstnär, akryl på pannå, signerad, 63x32 cm_24919a_8db5f93d9fdac03_lg.jpeg
24919
Oidentifierad konstnär, akryl på pannå, signerad, 63x32 cm
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Figuriner, 2 st, hundar, England, höjd 22 cm_24931a_8db5d02a8da8e66_lg.jpeg
24931
Figuriner, 2 st, hundar, England, höjd 22 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sidobord, "Lövet", Ikea, höjd 52 cm_24933a_8db5d18865580db_lg.jpeg
24933
Sidobord, "Lövet", Ikea, höjd 52 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ytterfoder, Portugal, höjd 20 cm_24934a_8db5de6c68594c2_lg.jpeg
24934
Ytterfoder, Portugal, höjd 20 cm
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, mindre, förgylld, tidigt 1900-tal, 40x47 cm_24935a_8db5de5424edbb4_lg.jpeg
24935
Spegel, mindre, förgylld, tidigt 1900-tal, 40x47 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Yngve Ekström, vitrinskåp, "Furubo", Swedese, höjd 201 cm_24932b_8db5d193a7f0c36_lg.jpeg
24932
Yngve Ekström, vitrinskåp, "Furubo", Swedese, höjd 201 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Vaser, ljusstakar, 5 st, bl a iittala, Seda, Bo Borgström_24936a_8db5dbe60e48ddd_lg.jpeg
24936
Vaser, ljusstakar, 5 st, bl a iittala, Seda, Bo Borgström
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Golvvas, rött glas, höjd 80 cm_24937a_8db5f6e6eb0619a_lg.jpeg
24937
Golvvas, rött glas, höjd 80 cm
Slutpris180 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Keramikminiatyrer, glasdjur, ljusstakar, högsta 12 cm_24938a_8db5d2354c0eab4_lg.jpeg
24938
Keramikminiatyrer, glasdjur, ljusstakar, högsta 12 cm
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vaser, skålar, 6 delar, klarglas, högsta 22 cm_24939a_8db5dbb4474f483_lg.jpeg
24939
Vaser, skålar, 6 delar, klarglas, högsta 22 cm
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Konstglas, vaser, skålar, bl a RBA, 6 delar, högsta 29 cm_24940a_8db5d157ae6f173_lg.jpeg
24940
Konstglas, vaser, skålar, bl a RBA, 6 delar, högsta 29 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK