Karljohans Utvalda (18/2)

Karljohans Utvalda (18/2)
Bert Johnny Nilsson, litografi, signerad, numrerad 289/400_29837a_8dc233b1afe16d2_lg.jpeg
29837
Bert Johnny Nilsson, litografi, signerad, numrerad 289/400
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Herman Struck, etsning, porträtt av Arthur Nikisch, signerad_29838a_8dc2594c029d646_lg.jpeg
29838
Herman Struck, etsning, porträtt av Arthur Nikisch, signerad
Slutpris160 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sven Nilsson, olja, porträtt, signerad_29836a_8dc233af426eb10_lg.jpeg
29836
Sven Nilsson, olja, porträtt, signerad
Slutpris3 100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gottfrid Olsson, gouache, signerad, 52x45 cm_29842a_8dc233b86517c78_lg.jpeg
29842
Gottfrid Olsson, gouache, signerad, 52x45 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Curt Olson, olja på pannå, signerad, 133x42 cm_29843a_8dc233b9a1cad05_lg.jpeg
29843
Curt Olson, olja på pannå, signerad, 133x42 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 53x45 cm_29841a_8dc233b7232ade5_lg.jpeg
29841
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 53x45 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Knut Grane, litografi, 67/310, signerad, 53x56 cm_29847a_8dc25940d8257ed_lg.jpeg
29847
Knut Grane, litografi, 67/310, signerad, 53x56 cm
Slutpris300 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Bernt Jonasson, litografi, 274/300, signerad, 55x42 cm_29848a_8dc25906b606828_lg.jpeg
29848
Bernt Jonasson, litografi, 274/300, signerad, 55x42 cm
Slutpris200 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Bengt Hillgrund, olja på duk, signerad_29850a_8dc2593c27dd3e7_lg.jpeg
29850
Bengt Hillgrund, olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 83x72 cm_29839a_8dc233b3b4bc73d_lg.jpeg
29839
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 83x72 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
John Bauer, teckning, dubbelsidig, signerad, 33x40 cm_29919a_8dc23ca194b7e94_lg.jpeg
29919
John Bauer, teckning, dubbelsidig, signerad, 33x40 cm
Slutpris6 600 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Nils Kreuger, teckning, signerad, 35x28 cm_29920a_8dc25900a209adb_lg.jpeg
29920
Nils Kreuger, teckning, signerad, 35x28 cm
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Nils Kreuger, teckning, ej signerad, 26x37,5 cm_29921a_8dc23cc1cb838c9_lg.jpeg
29921
Nils Kreuger, teckning, ej signerad, 26x37,5 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Nils Kreuger, teckning, signerad, 43,5x31,5 cm_29923a_8dc258f83845d09_lg.jpeg
29923
Nils Kreuger, teckning, signerad, 43,5x31,5 cm
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Nils Kreuger, pastell, ej signerad, 64x37 cm_29925a_8dc25930b4a0bef_lg.jpeg
29925
Nils Kreuger, pastell, ej signerad, 64x37 cm
Slutpris700 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Nils Kreuger, kol på duk, signerad, 50x63 cm_29926a_8dc23ce398a3aeb_lg.jpeg
29926
Nils Kreuger, kol på duk, signerad, 50x63 cm
Slutpris2 900 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Olga Lanner, olja på pannå, signerad, 72x65 cm_29930a_8dc23d163594655_lg.jpeg
29930
Olga Lanner, olja på pannå, signerad, 72x65 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Pontus Lanner, blandteknik, signerad, 24x33 cm_29927a_8dc2590d1d99be5_lg.jpeg
29927
Pontus Lanner, blandteknik, signerad, 24x33 cm
Slutpris4 700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Jens Gustavsen, olja på duk, signerad, 77x67 cm_29933a_8dc25936a38502c_lg.jpeg
29933
Jens Gustavsen, olja på duk, signerad, 77x67 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 70x33 cm_29932a_8dc23d1a7087dee_lg.jpeg
29932
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 70x33 cm
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 71x62 cm_29970a_8dc25957eb81271_lg.jpeg
29970
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 71x62 cm
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Osvald Rasmussen, olja på duk, signerad_29971a_8dc25922ae7d169_lg.jpeg
29971
Osvald Rasmussen, olja på duk, signerad
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Arne Ringström, olja på duk, signerad_29973a_8dc23cbc9bd37b9_lg.jpeg
29973
Arne Ringström, olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Krister Lindell, etsning, signerad, numrerad 173/200_29974a_8dc23ccb78e1525_lg.jpeg
29974
Krister Lindell, etsning, signerad, numrerad 173/200
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vagn Jakobsen, litografi, signerad, 57x45 cm_29975a_8dc259463d0446b_lg.jpeg
29975
Vagn Jakobsen, litografi, signerad, 57x45 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Erwin Andersson, litografi, signerad_29976a_8dc23cd3aeff087_lg.jpeg
29976
Erwin Andersson, litografi, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, signerad, numrerad 103/175_29977a_8dc23cd6bed9d90_lg.jpeg
29977
Jörgen Fogelquist, litografi, signerad, numrerad 103/175
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, tusch, signerad, 52x66 cm_29978a_8dc23cecbeb0af4_lg.jpeg
29978
Oidentifierad konstnär, tusch, signerad, 52x66 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Erwin Andersson, olja på duk, "Vass", signerad_29972a_8dc2591bc2016d3_lg.jpeg
29972
Erwin Andersson, olja på duk, "Vass", signerad
Slutpris3 900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Yrjö Edelmann, gouache, signerad, 75x57 cm_29987a_8dc233c1a8dbfe7_lg.jpeg
29987
Yrjö Edelmann, gouache, signerad, 75x57 cm
Slutpris4 100 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 5 st, lösa blad, signerade, numrerade_30011a_8dc23c459a4094d_lg.jpeg
30011
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 5 st, lösa blad, signerade, numrerade
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 26,5x31 cm_30020a_lg.jpeg
29759
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 26,5x31 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Curt Hillfon, litografi, numrerad, signerad, 40x53 cm_30012a_8dc23c55a5ccce5_lg.jpeg
30012
Curt Hillfon, litografi, numrerad, signerad, 40x53 cm
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Raoul Dufy, utställningsaffisch, Tate, 73x63 cm_30027a_lg.jpeg
29690
Raoul Dufy, utställningsaffisch, Tate, 73x63 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 80x63 cm_30032a_lg.jpeg
29627
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 80x63 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK