Starts: 5 Mar 2023 20:45Ends from: 19 Mar 2023 18:00
Karljohans Utvalda (19/3)
Varannan söndag klubbar vi vårt urval av möbler, konst, belysning, keramik och glas - och mycket annat!
Visning - Måndag 12-19, tisdag 12-18, onsdag 12-18, fredag 9-13
Ending soonest
23318
Vägglampa, glas och metall, längd 35 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
23319
Ljuslyktor, 2 st, högsta 40 cm
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
23320
Matta, rölakan, 120x70 cm
Final bid140 SEK
Est150 - 200 SEK
23321
Kameror samt tillbehör, ett parti, bl a Konica, Durst, Paillard-Bolex, m.m.
Final bid400 SEK
Est200 - 300 SEK
23303
David Weeks, figurin, trä, "Hanno the Gorilla", Areaware, höjd 29 cm
Final bid550 SEK
Est500 - 600 SEK
23322
Fat, vas, 4 delar, Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl
Final bidNo bids
Est150 - 200 SEK
23323
Förstoringsapparat, Meopta, Opemus 5
Final bid140 SEK
Est400 - 500 SEK
23324
Adventsljusstake, teak, Luma 179
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
23325
Taklampa, höjd 30 cm
Final bid450 SEK
Est150 - 200 SEK
23326
Matbord, runt, med Perstorpsskiva, "Virrvarr", diameter 90 cm
Final bidNo bids
Est400 - 500 SEK
23327
Vinglas, 11 st, slipad dekor, höjd 18 cm
Final bid160 SEK
Est300 - 400 SEK
23328
Damcykel, Crescent, 26"
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
23352
Spegel, mässing/bakelit, höjd 28,5 cm
Final bid100 SEK
Est150 - 200 SEK
23354
Richard Ryan, foto, "Frozen Library", signerad, 30x40 cm
Final bid300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
23359
Pinocchio, träfigur, Italien, höjd 58 cm
Final bid300 SEK
Est500 - 600 SEK
21853
Kerstin Lundberg-Stenman, litografi, 8/110, signerad, 72x35 cm
Final bidNo bids
Est200 - 250 SEK
21827
Barpallar, ett par, Ikea, höjd 75 cm
Final bid140 SEK
Est150 - 200 SEK
21852
Kerstin Lundberg-Stenman, litografi, 11/150, signerad, 66x49 cm
Final bidNo bids
Est150 - 200 SEK
21823
Vinylskivor, 50 st, svenskt, 1970/80-tal
Final bid120 SEK
Est250 - 300 SEK
21839
Golvljusstake, smide, 1900-tal, smide, höjd 64 cm
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
21895
Bordslampa, konstmassa, figurativ, höjd 64 cn
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
21824
Vinylskivor, 16 st, bl a Hep stars, The Osmonds, Beach Boys
Final bidNo bids
Est250 - 300 SEK
21865
Skeppor, 4 st, Boet AB
Final bidNo bids
Est250 - 300 SEK
21819
Bordslampa, Royal Copenhagen, höjd 47 cm
Final bid120 SEK
Est250 - 300 SEK
23355
Pelarborr, Huvema, H16 T Profi, 2000-tal, Nederländerna
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
21806
Brio, åsna på hjul, "Skotte", Stig Lindberg
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
21639
Martin Johan Tengberg, olja på duk, signerad, 77x59 cm
Final bid120 SEK
Est250 - 300 SEK
21825
Läderportföljer, doktorsväska, 3 delar
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
21811
Kaffekanna, sockerskål, "Snöflinga", Rörstrand, högsta 21 cm
Final bid120 SEK
Est150 - 200 SEK
21743
Oidentifierad konstnär, olja på duk, mongramsignerad, 39x53 cm
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
21820
Vägglampetter, ett par, gulmetall
Final bidNo bids
Est150 - 200 SEK
21803
Fiskfat, Göteborg, längd 53 cm
Final bidNo bids
Est250 - 300 SEK
21808
Bringare, skål, 1900-talets första hälft, högsta 17 cm
Final bidNo bids
Est150 - 200 SEK
21847
Per-Olof Nilsson, etsning, 70/101, signerad, 32x40 cm
Final bidNo bids
Est150 - 200 SEK
21896
Bordslampor, 3 st, keramik, Italien, höjd 37 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
21720
Skålar, 2 st, Walterglas, högsta 12,5 cm
Final bidNo bids
Est200 - 250 SEK
21638
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 77x68 cm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
21697
Gabriel Burmeister, vas, 1900-talets första hälft, höjd 16,5 cm
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
21741
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 49x59 cm
Final bidNo bids
Est250 - 300 SEK
23357
Jakttrofé, Gasell, bogmontage, höjd 60 cm
Final bid850 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
21749
Hylla för tidsskrifter, björk, höjd 98 cm
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
21718
Gräddkannor, ett par, Danmark, 1940-tal
Final bidNo bids
Est150 - 200 SEK
21800
Kannor, lockburk, gong-gong, bl a Ystad Metall, Ibe konst
Final bidNo bids
Est250 - 300 SEK
21729
Skål, glas, Boda Nova
Final bidNo bids
Est150 - 200 SEK
21744
Inramat tryck, fartygsmotiv, 71x56 cm
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
21686
Vägglampetter, ett par, koppar
Final bidNo bids
Est200 - 250 SEK
21712
Nils Marcus, olja på pannå, signerad, 36x27 cm
Final bidNo bids
Est250 - 300 SEK
21747
Spegel, 90/00-tal
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.