Karljohans Utvalda (28/4)

Karljohans Utvalda (28/4)
Glasföremål, 8 st, högsta 20,5 cm_31706a_8dc5b01a2d6d171_lg.jpeg
31706
Glasföremål, 8 st, högsta 20,5 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ilse Roempke, textiltryck, "Familj"_31716a_8dc5c9812fe07f5_lg.jpeg
31716
Ilse Roempke, textiltryck, "Familj"
Slutpris180 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Kamera, Konica C35_31717a_8dc5ae9c82768d1_lg.jpeg
31717
Kamera, Konica C35
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Plädar, 2 st, bl. a. Berger_31718a_8dc5c824ad0d94a_lg.jpeg
31718
Plädar, 2 st, bl. a. Berger
Slutpris160 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Ingalill Sjöblom, väggbonad, "Montesuma"_31715a_8dc5c9809397a25_lg.jpeg
31715
Ingalill Sjöblom, väggbonad, "Montesuma"
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, glas, koppar, höjd ca 30 cm_31719b_8dc5c84a0b9feee_lg.jpeg
31719
Taklampa, glas, koppar, höjd ca 30 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kopparföremål, 3 delar, högsta 19 cm_31720a_8dc5bb9ab32a6f9_lg.jpeg
31720
Kopparföremål, 3 delar, högsta 19 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kockums, stekgryta med lock, stekpanna_31721a_8dc5c574e287a58_lg.jpeg
31721
Kockums, stekgryta med lock, stekpanna
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Telefon, "Kobra", LM Ericsson_31723a_8dc5af424a3e791_lg.jpeg
31723
Telefon, "Kobra", LM Ericsson
Slutpris200 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Tygmärken, klistermärken, ett parti_31725a_8dc5c56b6862b6e_lg.jpeg
31725
Tygmärken, klistermärken, ett parti
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Leksaker, Transformers, bilar, m.m._31726a_8dc5c5f19aa468a_lg.jpeg
31726
Leksaker, Transformers, bilar, m.m.
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Brio, tågbana, ett parti_31727a_8dc5c56ec5e8964_lg.jpeg
31727
Brio, tågbana, ett parti
Slutpris350 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Ångmaskin, stenciler, leksaksbil, m.m._31724a_8dc5bd33af91f77_lg.jpeg
31724
Ångmaskin, stenciler, leksaksbil, m.m.
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bertil Vallien, glasservis, 48 delar, "Chateau", Kosta Boda_31728a_8dc5de4dfbcd134_lg.jpeg
31728
Bertil Vallien, glasservis, 48 delar, "Chateau", Kosta Boda
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Ytterfoder, 2 st, Alcobaca, högsta 19,5 cm_31729a_8dc5c566277bd01_lg.jpeg
31729
Ytterfoder, 2 st, Alcobaca, högsta 19,5 cm
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Smurfar, med tillbehör, ett parti_31722a_8dc5c5841829943_lg.jpeg
31722
Smurfar, med tillbehör, ett parti
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Cognacskupor, 8 st, höjd 9 cm_31730a_8dc5b014dd501e0_lg.jpeg
31730
Cognacskupor, 8 st, höjd 9 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vägglampetter ett par, höjd ca 25 cm_31732a_8dc5c7fadccbd00_lg.jpeg
31732
Vägglampetter ett par, höjd ca 25 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Erika Lagerbielke, vas, Orrefors, höjd 22 cm_31733a_8dc5aea718262df_lg.jpeg
31733
Erika Lagerbielke, vas, Orrefors, höjd 22 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaffeservis, 38 delar, "Måsen", B&G_31734a_8dc5de606ef55bd_lg.jpeg
31734
Kaffeservis, 38 delar, "Måsen", B&G
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Miniatyrer, 4 st, Carl-Harry Stålhane, John Andersson, Wallåkra_31731a_8dc5ae988385acf_lg.jpeg
31731
Miniatyrer, 4 st, Carl-Harry Stålhane, John Andersson, Wallåkra
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matservis, 41 delar, "Stratford Stage", Staffordshire_31736a_8dc5c8213d34c9f_lg.jpeg
31736
Matservis, 41 delar, "Stratford Stage", Staffordshire
Slutpris650 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservis, 35 delar, "Prairie Rose", Royal Albert_31737a_8dc5bb257241fd2_lg.jpeg
31737
Kaffeservis, 35 delar, "Prairie Rose", Royal Albert
Slutpris650 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matservis, 53 delar, KPM Krister_31750a_8dc5de687afdcfb_lg.jpeg
31750
Matservis, 53 delar, KPM Krister
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sittpuffar, 2 st, läder_31757a_8dc5c88eff3fa33_lg.jpeg
31757
Sittpuffar, 2 st, läder
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, blomstestilleben_31758a_8dc5c983696b552_lg.jpeg
31758
Oidentifierad konstnär, olja på duk, blomstestilleben
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skål på fot, Stjärnmetall_31759a_8dc5af45c097bf2_lg.jpeg
31759
Skål på fot, Stjärnmetall
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Erwin Andersson, olja på duk, "Landskap med liggande tjur", signerad_31767a_8dc5c983f460744_lg.jpeg
31767
Erwin Andersson, olja på duk, "Landskap med liggande tjur", signerad
Slutpris750 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Lillemor Rudolf-Hall, olja på duk, signerad á tergo_31768a_8dc5c9849f42abf_lg.jpeg
31768
Lillemor Rudolf-Hall, olja på duk, signerad á tergo
Slutpris1 700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Hildegard Falk, olja på duk, landskapsmotiv, signerad, 69x55 cm_31769a_8dc5c98531a9965_lg.jpeg
31769
Hildegard Falk, olja på duk, landskapsmotiv, signerad, 69x55 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Elsa Mårtensson, olja på duk, signerad, 64x53 cm_31770a_8dc5c985c0c6716_lg.jpeg
31770
Elsa Mårtensson, olja på duk, signerad, 64x53 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Elsa Mårtensson, olja på duk, gårdsmotiv med vagnar, signerad, 64x53 cm_31771a_8dc5c9863e6f1ef_lg.jpeg
31771
Elsa Mårtensson, olja på duk, gårdsmotiv med vagnar, signerad, 64x53 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hartvig Schalin, akvarell, landskapsmotiv, signerad, 45x40 cm_31772a_8dc5c986eb689ac_lg.jpeg
31772
Hartvig Schalin, akvarell, landskapsmotiv, signerad, 45x40 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jules Schyl, litografi, "Malmö Rådhus", signerad i trycket, 42x62 cm_31773a_8dc5c9875a02732_lg.jpeg
31773
Jules Schyl, litografi, "Malmö Rådhus", signerad i trycket, 42x62 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Anton Fagerberg, akvarell, motiv med blommor, signerad, 42x53 cm_31774a_8dc5c987db3d80b_lg.jpeg
31774
Anton Fagerberg, akvarell, motiv med blommor, signerad, 42x53 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Åke Arenhill, litografi, "Skånelänga", signerad, 60x45 cm_31775a_8dc5c98898d1faf_lg.jpeg
31775
Åke Arenhill, litografi, "Skånelänga", signerad, 60x45 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Åke Arenhill, litografi, motiv med mölla, signerad, 60x45 cm_31776a_8dc5c9890730007_lg.jpeg
31776
Åke Arenhill, litografi, motiv med mölla, signerad, 60x45 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Carl Riborg, olja på duk, motiv med mölla, signerad, 59x31 cm_31777a_8dc5c98981ac0f8_lg.jpeg
31777
Carl Riborg, olja på duk, motiv med mölla, signerad, 59x31 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gurli Lindrooth, olja på duk, signerad, 54x45 cm_31778a_8dc5c98a107f6ce_lg.jpeg
31778
Gurli Lindrooth, olja på duk, signerad, 54x45 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, landskapsmotiv, 60x41 cm_31779a_8dc5c98a8fa3ebf_lg.jpeg
31779
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, landskapsmotiv, 60x41 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Carl Riborg, olja på duk, kustmotiv med båtar, signerad, 55x28 cm_31780a_8dc5c98b0342340_lg.jpeg
31780
Carl Riborg, olja på duk, kustmotiv med båtar, signerad, 55x28 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Eddie Valenta, olja på pannå, stadsmotiv, signerad, 37x38 cm_31782a_8dc5c98ba667361_lg.jpeg
31782
Eddie Valenta, olja på pannå, stadsmotiv, signerad, 37x38 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hildegard Falk, teckningar, 2 st, signerade, 52x69 cm_31783a_8dc5d21c2aacaff_lg.jpeg
31783
Hildegard Falk, teckningar, 2 st, signerade, 52x69 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hildegard Falk, teckning, signerad, 88x68 cm_31784a_8dc5d21f0b2c083_lg.jpeg
31784
Hildegard Falk, teckning, signerad, 88x68 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hildegard Falk, etsning, "Utanför mitt fönster", signerad, numrerad 26/35, 79x72 cm_31785a_8dc5d2224150f2a_lg.jpeg
31785
Hildegard Falk, etsning, "Utanför mitt fönster", signerad, numrerad 26/35, 79x72 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hildegard Falk, litografi, "Kärr vid Öved", signerad, numrerad 7/50, 74x58 cm_31787a_8dc5d227111ab05_lg.jpeg
31787
Hildegard Falk, litografi, "Kärr vid Öved", signerad, numrerad 7/50, 74x58 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad C Rasmusson, 60x71 cm_31789a_8dc5d2175107098_lg.jpeg
31789
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad C Rasmusson, 60x71 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Stig Lindberg, muggar, 5 st, bl a "Fallande Löv"_31790a_8dc5c87dccd73e0_lg.jpeg
31790
Stig Lindberg, muggar, 5 st, bl a "Fallande Löv"
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK