Karljohans Utvalda (28/4)

Karljohans Utvalda (28/4)
Sven Bolin, krus med tappkran, glaserat stengods, Höganäs, höjd 29 cm_31267a_8dc5af05de8353a_lg.jpeg
31267
Sven Bolin, krus med tappkran, glaserat stengods, Höganäs, höjd 29 cm
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengt Böckman, litografi, 75/199, signerad. 64x91 cm_31303a_8dc5c954ca6ffd6_lg.jpeg
31303
Bengt Böckman, litografi, 75/199, signerad. 64x91 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Gerhard Karlmark, litografi, signerad, 58x74 cm_31304a_8dc5c95594599e2_lg.jpeg
31304
Gerhard Karlmark, litografi, signerad, 58x74 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Emil Johanson-Thor, olja på pannå, signerad, 66x55 cm_31305a_8dc5c9562a6515d_lg.jpeg
31305
Emil Johanson-Thor, olja på pannå, signerad, 66x55 cm
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Juan Cano, blandteknik, signerad, 63x83 cm_31307a_8dc5c9571845537_lg.jpeg
31307
Juan Cano, blandteknik, signerad, 63x83 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Johan Johansson, pastell, signerad, 51x44 cm_31310a_8dc5c95824f88a4_lg.jpeg
31310
Johan Johansson, pastell, signerad, 51x44 cm
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Gerhard Karlmark, litografi, signerad, 56x68 cm_31311a_8dc5c958a5182b4_lg.jpeg
31311
Gerhard Karlmark, litografi, signerad, 56x68 cm
Slutpris180 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Emil Johanson-Thor, etsning, signerad, 40x37 cm_31313a_8dc5c9593ca119c_lg.jpeg
31313
Emil Johanson-Thor, etsning, signerad, 40x37 cm
Slutpris140 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Jytte Grindsted, textilkonst, signerad, 46x33 cm_31314a_8dc5c959b161435_lg.jpeg
31314
Jytte Grindsted, textilkonst, signerad, 46x33 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Eddie Valenta, akvarell, signerad, 42x51 cm_31316a_8dc5c95ab96a487_lg.jpeg
31316
Eddie Valenta, akvarell, signerad, 42x51 cm
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sofi Hagman, etsning, 1/50, signerad, 53x64 cm_31317a_8dc5c95b281ca50_lg.jpeg
31317
Sofi Hagman, etsning, 1/50, signerad, 53x64 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Pehr Eklund, olja på pannå, signerad, 53x45 cm_31318a_8dc5c95be281cde_lg.jpeg
31318
Pehr Eklund, olja på pannå, signerad, 53x45 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jean Rosengren, olja på duk, signerad, 58x47 cm_31315a_8dc5c95a459f317_lg.jpeg
31315
Jean Rosengren, olja på duk, signerad, 58x47 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ernst Norlind, litografi, signerad, 53x48 cm_31320a_8dc5c95c9c05d32_lg.jpeg
31320
Ernst Norlind, litografi, signerad, 53x48 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Peter Larsson, akvarell, signerad, 52x42 cm_31322a_8dc5c95d4283b12_lg.jpeg
31322
Peter Larsson, akvarell, signerad, 52x42 cm
Slutpris160 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Emil Johanson-Thor, litografi, signerad, 39x50 cm_31324a_8dc5c95dd6ddb77_lg.jpeg
31324
Emil Johanson-Thor, litografi, signerad, 39x50 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Erik Gustav Leksell, akvarell, signerad, 43x41 cm_31326a_8dc5d15c3596178_lg.jpeg
31326
Erik Gustav Leksell, akvarell, signerad, 43x41 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Per Cronqvist, etsning, 23/150, signerad, 51x41 cm_31327a_8dc5c960cb87c90_lg.jpeg
31327
Per Cronqvist, etsning, 23/150, signerad, 51x41 cm
Slutpris300 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad, 32x32 cm_31330a_8dc5c96131dbe55_lg.jpeg
31330
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad, 32x32 cm
Slutpris100 SEK
Bo Walter Svanberg, litografi, signerad, 45x62 cm_31331a_8dc5c533e83e38e_lg.jpeg
31331
Bo Walter Svanberg, litografi, signerad, 45x62 cm
SlutprisInga bud
Emil Johanson-Thor, etsningar, 2 st, signerade, 42x52 cm och mindre_31333a_8dc5c962257864c_lg.jpeg
31333
Emil Johanson-Thor, etsningar, 2 st, signerade, 42x52 cm och mindre
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Oidentifierad fotograf, signerat, 53x43 cm_31335a_8dc5c96294e840e_lg.jpeg
31335
Oidentifierad fotograf, signerat, 53x43 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 64x75 cm_31373a_8dc5c9637af17a5_lg.jpeg
31373
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 64x75 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, 172/275, signerad, 70x62 cm_31374a_8dc5c964196c985_lg.jpeg
31374
Jörgen Fogelquist, litografi, 172/275, signerad, 70x62 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jacek Mieliwodzki, olja på duk, signerad, 38x54 cm_31376a_8dc5c9651a7b33c_lg.jpeg
31376
Jacek Mieliwodzki, olja på duk, signerad, 38x54 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 64x56 cm_31377a_8dc5c965a49101b_lg.jpeg
31377
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 64x56 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Beck & Jung, utställningsaffisch, signerad, 101x71 cm_31378a_8dc5c96651ac984_lg.jpeg
31378
Beck & Jung, utställningsaffisch, signerad, 101x71 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gerhard Karlmark, olja på pannå, signerad, 61x53 cm_31375a_8dc5c964900451e_lg.jpeg
31375
Gerhard Karlmark, olja på pannå, signerad, 61x53 cm
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Beck & Jung, litografi, 52/150, signerad, 62x87 cm_31379a_8dc5c966b68524f_lg.jpeg
31379
Beck & Jung, litografi, 52/150, signerad, 62x87 cm
Slutpris160 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Arthur Olafsson, litografi, 140/180, signerad, 56x65 cm_31381a_8dc5c9680544ac2_lg.jpeg
31381
Arthur Olafsson, litografi, 140/180, signerad, 56x65 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, rödkrita, signerad, 44x52 cm_31382a_8dc5c96906c7046_lg.jpeg
31382
Oidentifierad konstnär, rödkrita, signerad, 44x52 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gotthard Sandberg, olja på duk, signerad, 82x71 cm_31383a_8dc5c969ac08631_lg.jpeg
31383
Gotthard Sandberg, olja på duk, signerad, 82x71 cm
Slutpris120 SEK
Värdering600 - 700 SEK
John Börén, olja på duk, signerad, 90x102 cm_31380a_8dc5c9673bfa954_lg.jpeg
31380
John Börén, olja på duk, signerad, 90x102 cm
Slutpris750 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Max Erik Ohlsson, blyertsteckning, signerad, 47x62 cm_31384a_8dc5c96a7f30c1a_lg.jpeg
31384
Max Erik Ohlsson, blyertsteckning, signerad, 47x62 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 87x73 cm_31385a_8dc5c96b127a06d_lg.jpeg
31385
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 87x73 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Jonas Böttern, olja på duk, signerad, 56x76 cm_31386a_8dc5c96b85c2d4c_lg.jpeg
31386
Jonas Böttern, olja på duk, signerad, 56x76 cm
Slutpris140 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Servis, 83 delar, "Ostindia", Rörstrand_31390a_8dc509264eceafe_lg.jpeg
31390
Servis, 83 delar, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
Franco Costa, serigrafi, 30/80, signerad, 75x92 cm_31413a_8dc5c96c3d07225_lg.jpeg
31413
Franco Costa, serigrafi, 30/80, signerad, 75x92 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Ljuslampetter, ett par, mässing, höjd 27,5 cm_31430a_8dc5c7fcdeeaea2_lg.jpeg
31430
Ljuslampetter, ett par, mässing, höjd 27,5 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordslampa, keramik, höjd 47 cm_31431a_8dc5c8017830ed9_lg.jpeg
31431
Bordslampa, keramik, höjd 47 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegellampetter, ett par, höjd 26 cm_31432a_8dc5c7c858a8c5c_lg.jpeg
31432
Spegellampetter, ett par, höjd 26 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
CO Hultén, litografi, 249/300, signerad, 65x81 cm_31414a_8dc5c96d05fe75b_lg.jpeg
31414
CO Hultén, litografi, 249/300, signerad, 65x81 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Karin Bengtsson, etsning, 54/70, signerad, 41x49 cm_31433a_8dc5c96dca6d067_lg.jpeg
31433
Karin Bengtsson, etsning, 54/70, signerad, 41x49 cm
Slutpris140 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Orientalisk matta, handknuten, 210x140 cm_31434a_8dc5bd5b8d44c7b_lg.jpeg
31434
Orientalisk matta, handknuten, 210x140 cm
Slutpris200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Orientalisk matta, handknuten, 194x124 cm_31435a_8dc5bd5c9aff307_lg.jpeg
31435
Orientalisk matta, handknuten, 194x124 cm
Slutpris250 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Thomas Müller, collage, 2/10, signerad, 32x43 cm_31436a_8dc5c96e66e4300_lg.jpeg
31436
Thomas Müller, collage, 2/10, signerad, 32x43 cm
Slutpris250 SEK
Värdering600 - 800 SEK
TAF Studio, taklampa, "Rime", Muuto, Ø 37 cm_31437a_8dc5c84bb352711_lg.jpeg
31437
TAF Studio, taklampa, "Rime", Muuto, Ø 37 cm
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Väggrelief, Norrmans Motala, höjd 60 cm_31438a_8dc5c81ccdf5f44_lg.jpeg
31438
Väggrelief, Norrmans Motala, höjd 60 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK