Karljohans Utvalda (28/4)

Karljohans Utvalda (28/4)
Lars Norrman, litografi, signerad, numrerad 215/310, 71x57 cm_31786a_8dc5d224019f8e3_lg.jpeg
31786
Lars Norrman, litografi, signerad, numrerad 215/310, 71x57 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tage Ahlm, olja på pannå, signerad, 63x55 cm_31796a_8dc5c93e964b378_lg.jpeg
31796
Tage Ahlm, olja på pannå, signerad, 63x55 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Inramade tryck, 3 st, motiv med växter, 36x48 cm_31797a_8dc5c93f38f0d35_lg.jpeg
31797
Inramade tryck, 3 st, motiv med växter, 36x48 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tage Ahlm, olja på pannå, signerad, 57x49 cm_31798a_8dc5c93fff05966_lg.jpeg
31798
Tage Ahlm, olja på pannå, signerad, 57x49 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hildegard Falk, olja på pannå, signerad, 62x42 cm_31800a_8dc5c940b2396ff_lg.jpeg
31800
Hildegard Falk, olja på pannå, signerad, 62x42 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hildegard Falk, olja på duk, "Kom med oss surpuppa", signerad, 40x48 cm_31801a_8dc5c941580e0d6_lg.jpeg
31801
Hildegard Falk, olja på duk, "Kom med oss surpuppa", signerad, 40x48 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hildegard Falk, olja på duk, signerad, 42x49 cm_31802a_8dc5c941e506dd1_lg.jpeg
31802
Hildegard Falk, olja på duk, signerad, 42x49 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Inramat tryck, björkram, 56x42 cm_31809a_8dc5c943decf97a_lg.jpeg
31809
Inramat tryck, björkram, 56x42 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Gerhard Karlmark, litografi, signerad, 97x74 cm_31810a_8dc5d21356f51bd_lg.jpeg
31810
Gerhard Karlmark, litografi, signerad, 97x74 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Ingalill Sjöblom, väggbonad, signerad, 95x73 cm_31811a_8dc5c945d6f0103_lg.jpeg
31811
Ingalill Sjöblom, väggbonad, signerad, 95x73 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ingegerd Silow, rölakan, "Solblomma", 85x120 cm_31812a_8dc5bd821e0ba39_lg.jpeg
31812
Ingegerd Silow, rölakan, "Solblomma", 85x120 cm
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Stringhylla, med 2 hyllplan_31814a_8dc5c9473f88c9b_lg.jpeg
31814
Stringhylla, med 2 hyllplan
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fiesta Comic Strip, 16 st nummer_31835a_lg.jpeg
30917
Fiesta Comic Strip, 16 st nummer
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bruno Mathsson, fåtöljer, ett par, "Ingrid", Dux_31815a_8dc5bb2e966d8cf_lg.jpeg
31815
Bruno Mathsson, fåtöljer, ett par, "Ingrid", Dux
Slutpris2 700 SEK
Värdering4 000 - 4 500 SEK
Vöggur, Seiko, quartz_31895a_8dc5c83538dbacb_lg.jpeg
31895
Vöggur, Seiko, quartz
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Större skål, stengods, diameter 42 cm_31896a_8dc5c831f1012df_lg.jpeg
31896
Större skål, stengods, diameter 42 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Ingrid Atterberg, vas, "Bris", Upsala-Ekeby, höjd 26,5 cm_31836a_lg.jpeg
30491
Ingrid Atterberg, vas, "Bris", Upsala-Ekeby, höjd 26,5 cm
Slutpris160 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Kopparföremål, tre delar, högsta 44 cm_31897a_8dc5c5c11c40934_lg.jpeg
31897
Kopparföremål, tre delar, högsta 44 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bordslampor, ett par, Aneta_31898a_8dc5c8385066150_lg.jpeg
31898
Bordslampor, ett par, Aneta
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hans-Agne Jakobsson, golvlampa, G154_31822a_8dc5bb727e49ce4_lg.jpeg
31822
Hans-Agne Jakobsson, golvlampa, G154
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Brickor, 2 st, 56x40 cm_31899a_8dc5c833c07307e_lg.jpeg
31899
Brickor, 2 st, 56x40 cm
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Anne Nömtak, väggbonad, "Körsbärsträdgård"_31813a_8dc5bd6fe42ed1b_lg.jpeg
31813
Anne Nömtak, väggbonad, "Körsbärsträdgård"
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Göran Hansson, olja på duk, motiv från Orust, signerad, 82x65 cm_31907a_8dc5c948edc4abf_lg.jpeg
31907
Göran Hansson, olja på duk, motiv från Orust, signerad, 82x65 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Stege, trä, Limhamns Stegindustri, höjd 194 cm_31917a_8dc5bb5488730f6_lg.jpeg
31917
Stege, trä, Limhamns Stegindustri, höjd 194 cm
Slutpris750 SEK
Värdering300 - 400 SEK
John Sjöborg, olja på pannå, "En novemberafton Skåne", signerad, 45x41 cm_31918a_8dc5c9499f05d06_lg.jpeg
31918
John Sjöborg, olja på pannå, "En novemberafton Skåne", signerad, 45x41 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sven Engström & Gunnar Myrstrand, sängbord, 2 st, "Casino". Tingströms_31921a_8dc5bb5d87ef2cb_lg.jpeg
31921
Sven Engström & Gunnar Myrstrand, sängbord, 2 st, "Casino". Tingströms
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj, med pall, Göte Möbler_31919a_8dc5bb594e7107b_lg.jpeg
31919
Fåtölj, med pall, Göte Möbler
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Trädgårdsstolar, ett par_31924a_8dc5bb5f5d14ad1_lg.jpeg
31924
Trädgårdsstolar, ett par
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sven Engström & Gunnar Myrstrand, sidobord, 3 st, "Casino". Tingströms_31920a_8dc5bb5bf8186f0_lg.jpeg
31920
Sven Engström & Gunnar Myrstrand, sidobord, 3 st, "Casino". Tingströms
Slutpris550 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Trädgårdsgrupp, 7 delar, trä_31937a_8dc5bd4cce5fce8_lg.jpeg
31937
Trädgårdsgrupp, 7 delar, trä
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Yngve Ekström, serveringsvagn, "Thea"_31922a_8dc5bb52d7ba7f2_lg.jpeg
31922
Yngve Ekström, serveringsvagn, "Thea"
Slutpris4 900 SEK
Värdering1 400 - 1 500 SEK
Serveringsvagn, höjd 62 cm_31938a_8dc5bb42c330e68_lg.jpeg
31938
Serveringsvagn, höjd 62 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Trädgårdssoffa_31940a_8dc5bb35892eb41_lg.jpeg
31940
Trädgårdssoffa
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gräsklippare, bensindriven, Husqvarna LB 146_31916a_8dc5bb55c6fd45f_lg.jpeg
31916
Gräsklippare, bensindriven, Husqvarna LB 146
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Sidobord, 2 st_31941a_8dc5bb3b804e975_lg.jpeg
31941
Sidobord, 2 st
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Kopparbalja på ben_31943a_8dc5bb3de8fc580_lg.jpeg
31943
Kopparbalja på ben
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Satsbord, 3 delar_31952a_8dc5c5d12df8248_lg.jpeg
31952
Satsbord, 3 delar
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Carl Malmsten, matgrupp, 5 delar, Bodafors_31953a_8dc5bb877e737a4_lg.jpeg
31953
Carl Malmsten, matgrupp, 5 delar, Bodafors
Slutpris4 300 SEK
Värdering4 000 - 4 500 SEK
Soffbord, bok, 90x90 cm_31954a_8dc5bb8c3e8a3e6_lg.jpeg
31954
Soffbord, bok, 90x90 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Pinnstolar, 3 st, ek, Hagafors_31955a_8dc5bb8a4c5bb54_lg.jpeg
31955
Pinnstolar, 3 st, ek, Hagafors
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Soffbord, 140x75 cm_31958a_8dc5bb8e1784592_lg.jpeg
31958
Soffbord, 140x75 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bokhylla, med skåpsunderdel, höjd 165 cm_31959a_8dc5bb943391187_lg.jpeg
31959
Bokhylla, med skåpsunderdel, höjd 165 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
 Sven Engström & Gunnar Myrstrand, hallmöbel, "Casino". Tingströms_31956a_8dc5bb920b4ab6b_lg.jpeg
31956
Sven Engström & Gunnar Myrstrand, hallmöbel, "Casino". Tingströms
Slutpris650 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bord på hjul, ek, Tingströms, längd 90 cm_31967a_8dc5c5d75003f82_lg.jpeg
31967
Bord på hjul, ek, Tingströms, längd 90 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sidobord, ett par, metall/glas, 90-tal, Ø 47 cm_31974a_8dc5ca1fa2360c7_lg.jpeg
31974
Sidobord, ett par, metall/glas, 90-tal, Ø 47 cm
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Syskrin, med innehåll_31960a_8dc5c5d28bf4ebd_lg.jpeg
31960
Syskrin, med innehåll
Slutpris500 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Kamelsadel, trä/skinn, längd 60 cm_31980a_8dc5c5d3ce3c254_lg.jpeg
31980
Kamelsadel, trä/skinn, längd 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Trappstege, 4 steg, Algo, höjd 150 cm_31988a_8dc5c5de336191f_lg.jpeg
31988
Trappstege, 4 steg, Algo, höjd 150 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK