Karljohans Utvalda (28/4)

Karljohans Utvalda (28/4)
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 76x58 cm_32034a_lg.jpeg
31144
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 76x58 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hasse Andersson, litografier, 2 st, signerade, 31x33 cm_32035a_lg.jpeg
31264
Hasse Andersson, litografier, 2 st, signerade, 31x33 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad, 34x33 cm_32036a_lg.jpeg
30860
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad, 34x33 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kurt Losell, olja på duk, signerad, 47x37 cm_32037a_lg.jpeg
31061
Kurt Losell, olja på duk, signerad, 47x37 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Pigtittare, trä, 1900-tal, höjd 69 cm_32038a_lg.jpeg
31120
Pigtittare, trä, 1900-tal, höjd 69 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Kurt Losell, olja på duk, signerad, 75x55 cm_32039a_lg.jpeg
30957
Kurt Losell, olja på duk, signerad, 75x55 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bertil Mauritzon, etsning, 143/160, signerad, 55x63 cm_32040a_lg.jpeg
31112
Bertil Mauritzon, etsning, 143/160, signerad, 55x63 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Leif Nelson, litografi, 52/95, signerad, 42x51 cm_32041a_lg.jpeg
31067
Leif Nelson, litografi, 52/95, signerad, 42x51 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Poul Cadovius, hyllsystem, 19 delar, "Royal System", jakaranda, bredd 320 cm_32042a_lg.jpeg
29981
Poul Cadovius, hyllsystem, 19 delar, "Royal System", jakaranda, bredd 320 cm
Slutpris9 100 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK
Leif Nelson, litografi, 52/80, signerad, 42x51 cm_32043a_lg.jpeg
31066
Leif Nelson, litografi, 52/80, signerad, 42x51 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Hartvig Schalin, akvarell, signerad, 39x32 cm_32044a_lg.jpeg
30858
Hartvig Schalin, akvarell, signerad, 39x32 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olov Viberg, olja på pannå, signerad, 36x30 cm_32045a_lg.jpeg
30837
Olov Viberg, olja på pannå, signerad, 36x30 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, handknuten, Guldafghan, 236x172 cm_32012a_8dc5bcec91d59ea_lg.jpeg
32012
Matta, handknuten, Guldafghan, 236x172 cm
Slutpris650 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, textil/metall, Ø 52 cm_32061a_8dc5d32aa9ef3a8_lg.jpeg
32061
Taklampa, textil/metall, Ø 52 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservis, 36 delar, Thomas_32068a_lg.jpeg
30258
Kaffeservis, 36 delar, Thomas
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Cai Selander, etsning, 75/113, signerad, 36x42 cm_32086a_lg.jpeg
31113
Cai Selander, etsning, 75/113, signerad, 36x42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, litografi, 30/35, signerad, 63x58 cm_32046a_lg.jpeg
31119
Oidentifierad konstnär, litografi, 30/35, signerad, 63x58 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Lodregulator, nyrenässans, valnöt, 1900-tal, höjd 122 cm_32021a_8dc5c951315d530_lg.jpeg
32021
Lodregulator, nyrenässans, valnöt, 1900-tal, höjd 122 cm
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
CO Hultén, litografi, signerad, 73x96 cm_32092a_lg.jpeg
31197
CO Hultén, litografi, signerad, 73x96 cm
Slutpris120 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matta, handknuten, Indo-mir, Indien, 348x253 cm_32018a_8dc5bcf79e8aa30_lg.jpeg
32018
Matta, handknuten, Indo-mir, Indien, 348x253 cm
Slutpris3 500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Tord Björklund, vilfåtölj, "Skye", Ikea_32027a_lg.jpeg
30475
Tord Björklund, vilfåtölj, "Skye", Ikea
Slutpris1 100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK