Karljohans Utvalda (28/4)

Karljohans Utvalda (28/4)
Bänk, furu, längd 117 cm_31990a_8dc5c5d957b3a0f_lg.jpeg
31990
Bänk, furu, längd 117 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bänk, furu, längd 149 cm_31992a_8dc5c5db1992061_lg.jpeg
31992
Bänk, furu, längd 149 cm
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Stegpall, metall/trä, höjd 64 cm_31994a_8dc5c5dd08e7dd9_lg.jpeg
31994
Stegpall, metall/trä, höjd 64 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Piedestal, tidningsbord, bambu/rotting, höjd 62 cm och mindre_31997a_8dc5c5e2db15aab_lg.jpeg
31997
Piedestal, tidningsbord, bambu/rotting, höjd 62 cm och mindre
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Klappstol, metall/vinyl, 60-tal_31998a_8dc5c5e17dce965_lg.jpeg
31998
Klappstol, metall/vinyl, 60-tal
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Karl-Erik Ekselius, soffbord, teak, teak, 60-tal, JOC Vetlanda_32000a_8dc5c5e4ef373e2_lg.jpeg
32000
Karl-Erik Ekselius, soffbord, teak, teak, 60-tal, JOC Vetlanda
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Carl Malmsten, sideboard, ek, "Herrgården", Bodafors_31957a_8dc5bb901e13a25_lg.jpeg
31957
Carl Malmsten, sideboard, ek, "Herrgården", Bodafors
Slutpris6 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Soffbord, s.k. "Butler's Tray", ek, 1900-tal, längd 137 cm_32002a_8dc5c5e9ea5c157_lg.jpeg
32002
Soffbord, s.k. "Butler's Tray", ek, 1900-tal, längd 137 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stegpall, trä, höjd 61 cm_32003a_8dc5c5eb1be8c32_lg.jpeg
32003
Stegpall, trä, höjd 61 cm
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Slagbord, furu, 1900-tal, längd 150 cm_32001a_8dc5c5e66b128f0_lg.jpeg
32001
Slagbord, furu, 1900-tal, längd 150 cm
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fåtöljer, ett par, trä/plysch, Fagas, Danmark_32005a_8dc5c94d2f1e009_lg.jpeg
32005
Fåtöljer, ett par, trä/plysch, Fagas, Danmark
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Cykel, Monark, Classic, 26 tum, ca 2010_31961a_8dc5ca260805b0a_lg.jpeg
31961
Cykel, Monark, Classic, 26 tum, ca 2010
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Fåtöljer, ett par, trä/plysch, Fagas, Danmark_32006a_8dc5c94eca07212_lg.jpeg
32006
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Bokhylla, höjd 200 cm, bredd 90 cm_32007b_8dc5c5cc98fad44_lg.jpeg
32007
Bokhylla, höjd 200 cm, bredd 90 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tore Ahlsén, trädgårdsstolar, 4 st, "Pia", Gärsnäs_32004a_8dc5c5eca8fedb4_lg.jpeg
32004
Tore Ahlsén, trädgårdsstolar, 4 st, "Pia", Gärsnäs
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Bokhylla, höjd 200 cm, bredd 90 cm_32008a_8dc5c5c62834363_lg.jpeg
32008
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bokhylla, höjd 200 cm, bredd 60 cm_32009a_8dc5c5c70158bfe_lg.jpeg
32009
Bokhylla, höjd 200 cm, bredd 60 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matmöbel, 5 delar, 80-tal, Skaraborgs Möbelindustri_32010a_8dc5c5c3c7cf242_lg.jpeg
32010
Matmöbel, 5 delar, 80-tal, Skaraborgs Möbelindustri
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, gulmetall/prismor, Ø 44 cm_32011a_8dc5c5c88829e30_lg.jpeg
32011
Taklampa, gulmetall/prismor, Ø 44 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, handknuten, Zageh, 146x106 cm_32013a_8dc5bceedc8d016_lg.jpeg
32013
Matta, handknuten, Zageh, 146x106 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, handknuten, 160x112 cm_32016a_8dc5bcf4ca2584c_lg.jpeg
32016
Matta, handknuten, 160x112 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gallerimatta, handknuten, 305x79 cm_32017a_8dc5bcf629c132b_lg.jpeg
32017
Gallerimatta, handknuten, 305x79 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matta, modern tillverkning, 244 x 158 cm_32019a_8dc5bcf8ec6e4cd_lg.jpeg
32019
Matta, modern tillverkning, 244 x 158 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Soffa, tresits, textil, modern tillverkning, längd 202 cm_32020a_8dc5bd109d2a852_lg.jpeg
32020
Soffa, tresits, textil, modern tillverkning, längd 202 cm
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Matta, handknuten, Bidjar, 302x204 cm_32014a_8dc5bcf07766986_lg.jpeg
32014
Matta, handknuten, Bidjar, 302x204 cm
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Viola Gråsten, plädar, 3 st, Tidstrand_32022a_8dc5c8891afbb5c_lg.jpeg
32022
Viola Gråsten, plädar, 3 st, Tidstrand
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Gammal tvättmaskin, bemålat trä, längd 30 cm_32023a_8dc5c87c9b800f6_lg.jpeg
32023
Gammal tvättmaskin, bemålat trä, längd 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Kent Wahlbeck, handkolorerad litografi, signerad, numrerad, 61x78 cm_32025a_8dc5c9f65cae0cc_lg.jpeg
32025
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 4 st, lösa blad, signerade, numrerade_32026a_8dc5c9f9518713e_lg.jpeg
32026
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 4 st, lösa blad, signerade, numrerade
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, handknuten, Guldafghan, 192x157 cm_32015a_8dc5bcf3487b74b_lg.jpeg
32015
Matta, handknuten, Guldafghan, 192x157 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Per-Olof Olsson, olja på duk, signerad, 83x67 cm_32028a_lg.jpeg
31241
Per-Olof Olsson, olja på duk, signerad, 83x67 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Äldre etsningar, tryck, 4 st, bl. a. Axel Österberg_32029a_lg.jpeg
30859
Äldre etsningar, tryck, 4 st, bl. a. Axel Österberg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gunnar Nordborg, skulptur, gips, signerad_32030a_lg.jpeg
30836
Gunnar Nordborg, skulptur, gips, signerad
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dricksglas, skål, 5 st, bl a Iittala_32031a_lg.jpeg
31181
Dricksglas, skål, 5 st, bl a Iittala
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Anders Olson, olja på pannå, signerad, 65x55 cm_32032a_lg.jpeg
30958
Anders Olson, olja på pannå, signerad, 65x55 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 61x72 cm_32033a_lg.jpeg
31151
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 61x72 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bengt Böckman, litografi, E.A., signerad, 34x50 cm_32047a_lg.jpeg
31279
Bengt Böckman, litografi, E.A., signerad, 34x50 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Verkstadshandbok, Typ 1 & Typ 2, instruktionsbok, VW 1200_32048a_lg.jpeg
30916
Verkstadshandbok, Typ 1 & Typ 2, instruktionsbok, VW 1200
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Erik Sigfrid Persson, akvarell, signerad, 47x44 cm_32049a_lg.jpeg
31245
Erik Sigfrid Persson, akvarell, signerad, 47x44 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vaser, ett par, konstmassa, orientaliskt motiv, höjd 24 cm_32050a_lg.jpeg
31179
Vaser, ett par, konstmassa, orientaliskt motiv, höjd 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Carl-Ivar Öfverbeck, olja på duk, signerad, 82x62 cm_32053a_lg.jpeg
30841
Carl-Ivar Öfverbeck, olja på duk, signerad, 82x62 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bengt Böckman, litografi, E.A., signerad, 37x50 cm_32054a_lg.jpeg
31281
Bengt Böckman, litografi, E.A., signerad, 37x50 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 65x60 cm_32055a_lg.jpeg
31239
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 65x60 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Hasse Andersson, litografi, provtryck, signerad, 48x40 cm_32056a_lg.jpeg
31225
Hasse Andersson, litografi, provtryck, signerad, 48x40 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Osvald Schalin, akvarell, signerad, 29x35 cm_32057a_lg.jpeg
30856
Osvald Schalin, akvarell, signerad, 29x35 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Leif Nelson, olja på duk, signerad, 49x57 cm_32058a_lg.jpeg
31065
Leif Nelson, olja på duk, signerad, 49x57 cm
Slutpris140 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bert Johnny Nilsson, litografi, E.A., signerad, 37x52 cm_32059a_lg.jpeg
31263
Bert Johnny Nilsson, litografi, E.A., signerad, 37x52 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hjalmar Lundström, olja på duk, signerad, 55x46 cm_32060a_lg.jpeg
30854
Hjalmar Lundström, olja på duk, signerad, 55x46 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK