Karljohans Utvalda (18/1)
Visning - Måndag 13-19, tisdag 13-18, onsdag 13-18, fredag 9-13
- MöblerRensa filter

45087
Matsalsskåp, rokokostil, Blomstermåla, höjd 189 cm
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK

45088
Börge Mogensen, matbord, "Asserbo", Karl Andersson & Söner
Aktuellt bud140 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK

45105
Vitrinskåp, furu, 80-tal, höjd 171 cm
Startbud100 SEK
Värdering400 - 500 SEK

45127
Dokumentfack, ek, tidigt 1900, bredd 37 cm
Aktuellt bud140 SEK
Värdering250 - 300 SEK

45156
Plåtskåp, Gerdmans, höjd 195 cm
Startbud100 SEK
Värdering600 - 800 SEK

45287
Kassaskåp, Hadak, P350, bredd 54 cm
Aktuellt bud120 SEK
Värdering400 - 500 SEK

45288
Matgrupp, 5 delar, valnöt, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK

45291
Karmstolar, ett par, bambu/rotting, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK

45293
Karmstol, bonad björk, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering250 - 300 SEK

45295
Mindre möbler, 5 delar, piedestal, pall, tidningskort, m.m.
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK

45298
Matgrupp, 7 delar, furu, Furusnickarn, längd 133 cm
Startbud100 SEK
Värdering600 - 800 SEK

45300
Avlastningsbord, björk/stål, längd 85 cm
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK

45319
Piedestal, furu, höjd 86 cm
Aktuellt bud100 SEK
Värdering200 - 250 SEK

45320
Byrå, ek, 60/70-tal, bredd 60 cm
Startbud100 SEK
Värdering400 - 500 SEK

45321
Soffbord, bok, Asserbo Møbler, Danmark
Aktuellt bud100 SEK
Värdering400 - 500 SEK

45336
Byrå, nyrenässans, tidigt 1900-tal, höjd 137 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK

45343
Bokhylla, teak, 60-tal, Wirserums nya Möbelfabrik, längd 168 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK

45382
Nils & Kajsa Strinning, vägghylla, "String Plex", teak/akryl
Aktuellt bud160 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK

44905
Hatthyllor, ett par, metall, längd 100 cm
Startbud100 SEK
Värdering250 - 300 SEK

45025
Byrå, furu, SMI, höjd 100 cm
Startbud100 SEK
Värdering400 - 500 SEK

45028
Barnstol, "Tripp Trapp", Stokke, höjd 78 cm
Aktuellt bud100 SEK
Värdering500 - 600 SEK