Karljohans Utvalda (14/4)

Karljohans Utvalda (14/4)
Glasservis, 30 delar, "Symfoni", Orrefors_31203a_8dc4f58858e4b5f_lg.jpeg
31203
Glasservis, 30 delar, "Symfoni", Orrefors
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Glasservis, 17 delar, grönt glas_31204a_8dc4fd35150f980_lg.jpeg
31204
Glasservis, 17 delar, grönt glas
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Signe Persson-Melin, vinglas, 10 st, "Bouquet", Boda_31205a_8dc4f581a163e39_lg.jpeg
31205
Signe Persson-Melin, vinglas, 10 st, "Bouquet", Boda
Slutpris2 100 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Figuriner, 5 st, Hummel, Goebel_31206a_8dc4fd366759f6b_lg.jpeg
31206
Figuriner, 5 st, Hummel, Goebel
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
John Andersson, miniatyrer, 7 st, Höganäs_31207a_8dc4fd3903ac77c_lg.jpeg
31207
John Andersson, miniatyrer, 7 st, Höganäs
Slutpris550 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jardiniere, majolika, höjd 19 cm_31209a_8dc4fd3cbcc3be7_lg.jpeg
31209
Jardiniere, majolika, höjd 19 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rolf Lidberg, figuriner, 5 st, RBA Olofström_31202a_8dc4fd33278e5e8_lg.jpeg
31202
Rolf Lidberg, figuriner, 5 st, RBA Olofström
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fat, ljusstakar, 3 delar, Royal Copenhagen_31210a_8dc4fd3e71ddfad_lg.jpeg
31210
Fat, ljusstakar, 3 delar, Royal Copenhagen
Slutpris180 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Konstböcker, 10 st, Bengt Lindström, Roj Friberg, mfl_31211a_8dc4f522a9c390a_lg.jpeg
31211
Konstböcker, 10 st, Bengt Lindström, Roj Friberg, mfl
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, guldfärgad, ram i skuret trä, 38x47 cm_31212a_8dc4fd40a203fc3_lg.jpeg
31212
Spegel, guldfärgad, ram i skuret trä, 38x47 cm
Slutpris160 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skålar, 17 st, Kina, 1800-tal_31214a_8dc4fd2a52e040b_lg.jpeg
31214
Skålar, 17 st, Kina, 1800-tal
Slutpris3 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Figuriner, 5 st, bl a B&G, högsta 19 cm_31217a_8dc4fd4a918edaf_lg.jpeg
31217
Figuriner, 5 st, bl a B&G, högsta 19 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jacques Zadig, litografi, E.T., signerad, 62x48 cm_31198a_8dc4fd2ce244c01_lg.jpeg
31198
Jacques Zadig, litografi, E.T., signerad, 62x48 cm
Slutpris700 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Figuriner, 2 st, pingviner, Rosenthal_31218a_8dc4fd4c5462cbc_lg.jpeg
31218
Figuriner, 2 st, pingviner, Rosenthal
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Porslin, 19 delar, Kina, 1800-tal, högsta 6,5 cm_31215a_8dc4fd30f75fff8_lg.jpeg
31215
Porslin, 19 delar, Kina, 1800-tal, högsta 6,5 cm
Slutpris3 300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Figurin, 1050, Dahl Jensen, Danmark_31219a_8dc4fd4e7c8816a_lg.jpeg
31219
Figurin, 1050, Dahl Jensen, Danmark
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Figuriner, 2 st, bordercollie, JHR Tyskland_31220a_8dc4fd4fd5f7217_lg.jpeg
31220
Figuriner, 2 st, bordercollie, JHR Tyskland
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vaser, fat, 9 st, cloisonné, Kina_31213a_8dc501e571d1bf2_lg.jpeg
31213
Vaser, fat, 9 st, cloisonné, Kina
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Roy Adzak, olja på duk, signerad, 40x66 cm_31221a_8dc4fd53f79c899_lg.jpeg
31221
Roy Adzak, olja på duk, signerad, 40x66 cm
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Jan-Eric Johansson, litografi, provtryck, signerad, 31x33 cm_31222a_8dc4fd55c79c540_lg.jpeg
31222
Jan-Eric Johansson, litografi, provtryck, signerad, 31x33 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jan-Eric Johansson, litografi, provtryck, signerad, 31x33 cm_31223a_8dc4fd56d60923f_lg.jpeg
31223
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tekannor, figurin, 3 delar, Kina_31216a_8dc501e83449af3_lg.jpeg
31216
Tekannor, figurin, 3 delar, Kina
Slutpris3 500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hasse Andersson, litografi, PT 9/9, signerad, 65x44 cm_31224a_8dc4fd582466d2c_lg.jpeg
31224
Hasse Andersson, litografi, PT 9/9, signerad, 65x44 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hasse Andersson, litografi, provtryck, signerad, 48x40 cm_31225a_8dc4fd593ffe1e7_lg.jpeg
31225
Hasse Andersson, litografi, provtryck, signerad, 48x40 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hasse Andersson, litografi, EA, signerad, 45x52 cm_31226a_8dc4fd5a413b595_lg.jpeg
31226
Hasse Andersson, litografi, EA, signerad, 45x52 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dragspel, med väska_31227a_8dc50932db4a654_lg.jpeg
31227
Dragspel, med väska
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kikare, 2-100x70, Sunagor Mega Zoom_31228a_8dc4f54d564763d_lg.jpeg
31228
Kikare, 2-100x70, Sunagor Mega Zoom
Slutpris200 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Dragspel, Neco Excelsior_31229a_8dc4f554ee1bc2b_lg.jpeg
31229
Dragspel, Neco Excelsior
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dragspel, Royal Standard_31230a_8dc4f54f68f6b70_lg.jpeg
31230
Dragspel, Royal Standard
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Göte Svensson, olja på duk, signerad, 43x52 cm_31231a_8dc4fd5d52dfd5f_lg.jpeg
31231
Göte Svensson, olja på duk, signerad, 43x52 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Anders A Jönsson, olja på pannå, signerad, 55x47 cm_31233a_8dc4fd631dad937_lg.jpeg
31233
Anders A Jönsson, olja på pannå, signerad, 55x47 cm
Slutpris250 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Haaike Abraham Jaarsma, olja på pannå, kustmotiv, 84x65 cm_31234a_8dc4fd69504229a_lg.jpeg
31234
Haaike Abraham Jaarsma, olja på pannå, kustmotiv, 84x65 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Curt Olson, olja på pannå, signerad, 78x63 cm_31235a_8dc4fd6bdb2debd_lg.jpeg
31235
Curt Olson, olja på pannå, signerad, 78x63 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 55x84 cm_31236a_8dc4fd6edafb366_lg.jpeg
31236
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 55x84 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 76x67 cm_31237a_8dc4fd708b0563a_lg.jpeg
31237
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 76x67 cm
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 65x60 cm_31239a_8dc4fd71b6f1983_lg.jpeg
31239
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 65x60 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Inramade tryck, 3 st, Disney_31240a_8dc5093c74b2111_lg.jpeg
31240
Inramade tryck, 3 st, Disney
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Per-Olof Olsson, olja på duk, signerad, 83x67 cm_31241a_8dc4fd75c17348c_lg.jpeg
31241
Per-Olof Olsson, olja på duk, signerad, 83x67 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad, 75x98 cm_31242a_8dc4fd792d12258_lg.jpeg
31242
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad, 75x98 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Erik Sigfrid Persson, akvarell, signerad, 47x44 cm_31245a_8dc4fd7b06b940d_lg.jpeg
31245
Erik Sigfrid Persson, akvarell, signerad, 47x44 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Soffa, tresits, skinn, bredd 200 cm_31246a_8dc4f73320885b0_lg.jpeg
31246
Soffa, tresits, skinn, bredd 200 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Telefon, "Kobra", LM Ericsson_31248a_8dc4fd7c281d46c_lg.jpeg
31248
Telefon, "Kobra", LM Ericsson
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Karin Bengtsson, färgetsning, 247/300, signerad, 32x47 cm_31250a_8dc4fedca2834a0_lg.jpeg
31250
Karin Bengtsson, färgetsning, 247/300, signerad, 32x47 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Böcker, nautica, ett parti_31247a_8dc4f5592f39f17_lg.jpeg
31247
Böcker, nautica, ett parti
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, multipel, glas, 72x92 cm_31251a_8dc4fd8b107eca7_lg.jpeg
31251
Oidentifierad konstnär, multipel, glas, 72x92 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Per Sundstedt, bordslampa, "Bill", Zero Interiör_31249a_8dc4f51b1178c76_lg.jpeg
31249
Per Sundstedt, bordslampa, "Bill", Zero Interiör
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 53x64 cm_31253a_8dc4fd1f4179106_lg.jpeg
31253
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 53x64 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Roj Friberg, litografi, signerad, signerad, 67x52 cm_31254a_8dc4fd0f44db9a8_lg.jpeg
31254
Roj Friberg, litografi, signerad, signerad, 67x52 cm
Slutpris550 SEK
Värdering600 - 800 SEK