Karljohans Utvalda (14/4)
31203
Glasservis, 30 delar, "Symfoni", Orrefors
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31204
Glasservis, 17 delar, grönt glas
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31205
Signe Persson-Melin, vinglas, 10 st, "Bouquet", Boda
Slutpris2 100 SEK
Värdering700 - 800 SEK
31206
Figuriner, 5 st, Hummel, Goebel
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31207
John Andersson, miniatyrer, 7 st, Höganäs
Slutpris550 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31209
Jardiniere, majolika, höjd 19 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31202
Rolf Lidberg, figuriner, 5 st, RBA Olofström
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31210
Fat, ljusstakar, 3 delar, Royal Copenhagen
Slutpris180 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31211
Konstböcker, 10 st, Bengt Lindström, Roj Friberg, mfl
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31212
Spegel, guldfärgad, ram i skuret trä, 38x47 cm
Slutpris160 SEK
Värdering500 - 600 SEK
31214
Skålar, 17 st, Kina, 1800-tal
Slutpris3 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31217
Figuriner, 5 st, bl a B&G, högsta 19 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31198
Jacques Zadig, litografi, E.T., signerad, 62x48 cm
Slutpris700 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31218
Figuriner, 2 st, pingviner, Rosenthal
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31215
Porslin, 19 delar, Kina, 1800-tal, högsta 6,5 cm
Slutpris3 300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
31219
Figurin, 1050, Dahl Jensen, Danmark
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31220
Figuriner, 2 st, bordercollie, JHR Tyskland
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31213
Vaser, fat, 9 st, cloisonné, Kina
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31221
Roy Adzak, olja på duk, signerad, 40x66 cm
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
31222
Jan-Eric Johansson, litografi, provtryck, signerad, 31x33 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31223
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31216
Tekannor, figurin, 3 delar, Kina
Slutpris3 500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31224
Hasse Andersson, litografi, PT 9/9, signerad, 65x44 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31225
Hasse Andersson, litografi, provtryck, signerad, 48x40 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
31226
Hasse Andersson, litografi, EA, signerad, 45x52 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31227
Dragspel, med väska
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
31228
Kikare, 2-100x70, Sunagor Mega Zoom
Slutpris200 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31229
Dragspel, Neco Excelsior
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31230
Dragspel, Royal Standard
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31231
Göte Svensson, olja på duk, signerad, 43x52 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31233
Anders A Jönsson, olja på pannå, signerad, 55x47 cm
Slutpris250 SEK
Värdering500 - 600 SEK
31234
Haaike Abraham Jaarsma, olja på pannå, kustmotiv, 84x65 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31235
Curt Olson, olja på pannå, signerad, 78x63 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31236
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 55x84 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
31237
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 76x67 cm
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
31239
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 65x60 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
31240
Inramade tryck, 3 st, Disney
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31241
Per-Olof Olsson, olja på duk, signerad, 83x67 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
31242
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad, 75x98 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31245
Erik Sigfrid Persson, akvarell, signerad, 47x44 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
31246
Soffa, tresits, skinn, bredd 200 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
31248
Telefon, "Kobra", LM Ericsson
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31250
Karin Bengtsson, färgetsning, 247/300, signerad, 32x47 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31247
Böcker, nautica, ett parti
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
31251
Oidentifierad konstnär, multipel, glas, 72x92 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31249
Per Sundstedt, bordslampa, "Bill", Zero Interiör
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31253
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 53x64 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31254
Roj Friberg, litografi, signerad, signerad, 67x52 cm
Slutpris550 SEK
Värdering600 - 800 SEK