Karljohans Utvalda (14/4)

Karljohans Utvalda (14/4)
Margareta Wallin, olja på duk, signerad, 45x58 cm_31131a_8dc4fca667eb981_lg.jpeg
31131
Margareta Wallin, olja på duk, signerad, 45x58 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Matta, handknuten, Senneh, 161x112 cm_31132a_8dc4fcd289f9c6f_lg.jpeg
31132
Matta, handknuten, Senneh, 161x112 cm
Slutpris250 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skänk, furu, avlutad, 18/1900-tal, höjd 120 cm_31129a_8dc4f72c34acb02_lg.jpeg
31129
Skänk, furu, avlutad, 18/1900-tal, höjd 120 cm
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Matta, rölakan, grön/vit, 250x170 cm_31133a_8dc4fcd42251e68_lg.jpeg
31133
Matta, rölakan, grön/vit, 250x170 cm
Slutpris160 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, provtryck, signerad, 40x61 cm_31135a_8dc4fecb5bd786a_lg.jpeg
31135
Jörgen Fogelquist, litografi, provtryck, signerad, 40x61 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ingegerd Silow, matta, rölakan, "Malmsjön", signerad, 225x138 cm_31134a_8dc4fcd5bb27a92_lg.jpeg
31134
Ingegerd Silow, matta, rölakan, "Malmsjön", signerad, 225x138 cm
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Roj Friberg, litografi, HC, signerad, 68x55 cm_31138a_8dc4fcb46808b00_lg.jpeg
31138
Roj Friberg, litografi, HC, signerad, 68x55 cm
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hasse Andersson, litografi, EA signerad, 65x53 cm_31139a_8dc4fcb5bea6dac_lg.jpeg
31139
Hasse Andersson, litografi, EA signerad, 65x53 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 98x69 cm_31136a_8dc4feb95138dc6_lg.jpeg
31136
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 98x69 cm
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, provtryck, signerad, 59x78 cm_31140a_8dc4fed36b06476_lg.jpeg
31140
Jörgen Fogelquist, litografi, provtryck, signerad, 59x78 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Roj Friberg, litografi, HC, signerad, 53x70 cm_31137a_8dc4fcb18cd0245_lg.jpeg
31137
Roj Friberg, litografi, HC, signerad, 53x70 cm
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kaffeservis, 22 delar, "Blå Blom", Gustavsberg_31141a_8dc4f5718216c5a_lg.jpeg
31141
Kaffeservis, 22 delar, "Blå Blom", Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Roj Friberg, litografi, provtryck, signerad, 100x72 cm_31142a_8dc4fcbf2261056_lg.jpeg
31142
Roj Friberg, litografi, provtryck, signerad, 100x72 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Vera Ferngren, burk, silver, CGH, 125,3 gram_31143b_8dc4fcc090248e2_lg.jpeg
31143
Vera Ferngren, burk, silver, CGH, 125,3 gram
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 76x58 cm_31144a_8dc4fcc643dcc6d_lg.jpeg
31144
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 76x58 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bordslampor, ett par, glas, höjd 44 cm_31145a_8dc4f56d6456774_lg.jpeg
31145
Bordslampor, ett par, glas, höjd 44 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Träskålar, 2 st, bl a sjödränkt björk, Ø 24,5 cm_31147a_8dc4fccf4ff472b_lg.jpeg
31147
Träskålar, 2 st, bl a sjödränkt björk, Ø 24,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Barbro Jönsson, litografi, signerad, 56x77 cm_31148a_8dc4fd83935ad3b_lg.jpeg
31148
Barbro Jönsson, litografi, signerad, 56x77 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fotogenlampa, glas/gulmetall, höjd 55 cm_31149a_8dc4f516a75ada3_lg.jpeg
31149
Fotogenlampa, glas/gulmetall, höjd 55 cm
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Carl-Einar Borgström, ljusstake, "Skyddsängel", Ystad-Metall_31146a_8dc4fcc901073e6_lg.jpeg
31146
Carl-Einar Borgström, ljusstake, "Skyddsängel", Ystad-Metall
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vitrinskåp, ek, modern tillverkning, höjd 199 cm_31150a_8dc4f72f75e3792_lg.jpeg
31150
Vitrinskåp, ek, modern tillverkning, höjd 199 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 61x72 cm_31151a_8dc4fd6140de54f_lg.jpeg
31151
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 61x72 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, provtryck, signerad, 78x58 cm_31152a_8dc4fcd8be5a4db_lg.jpeg
31152
Jörgen Fogelquist, litografi, provtryck, signerad, 78x58 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 50x70 cm_31154a_8dc4fcdae62c417_lg.jpeg
31154
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 50x70 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 60x64 cm_31155a_8dc4fcf2c7b65b8_lg.jpeg
31155
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 60x64 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, provtryck, signerad, 59x78 cm_31156a_8dc4fed020ef331_lg.jpeg
31156
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fältstämplar, 3 st, trä/mässing, höjd 13,5 cm_31158a_8dc4fcf6001b96d_lg.jpeg
31158
Fältstämplar, 3 st, trä/mässing, höjd 13,5 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vaser, ett par, konstmassa, orientaliskt motiv, höjd 24 cm_31179a_8dc4fcf79c9f060_lg.jpeg
31179
Vaser, ett par, konstmassa, orientaliskt motiv, höjd 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Nils Landberg, vinglas, 12 st, "Gustav II Adolf", Orrefors_31180a_8dc4f586a6d19c6_lg.jpeg
31180
Nils Landberg, vinglas, 12 st, "Gustav II Adolf", Orrefors
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dricksglas, skål, 5 st, bl a Iittala_31181a_8dc4f57463bd5c8_lg.jpeg
31181
Dricksglas, skål, 5 st, bl a Iittala
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bengt Böckman, litografi, EA, signerad, 50x70 cm_31153a_8dc4fcd9c76d4e2_lg.jpeg
31153
Bengt Böckman, litografi, EA, signerad, 50x70 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Resegrammofon_31182a_8dc501eb084355e_lg.jpeg
31182
Resegrammofon
Slutpris160 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Servisdelar, 49 st, "Lucia", "Fantastiska sagor", Bing & Gröndahl_31183a_8dc4f53f133c548_lg.jpeg
31183
Servisdelar, 49 st, "Lucia", "Fantastiska sagor", Bing & Gröndahl
Slutpris140 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Samsung Galaxy Watch, Gen 4_31185a_8dc501e34603c38_lg.jpeg
31185
Samsung Galaxy Watch, Gen 4
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Receiver, Technics, SA-AX7, 1999_31186a_8dc5091d93af580_lg.jpeg
31186
Receiver, Technics, SA-AX7, 1999
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordslampa, metall/konstmassa, höjd 79 cm_31187a_8dc4f51430470d0_lg.jpeg
31187
Bordslampa, metall/konstmassa, höjd 79 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mobiltelefon, Doro 731x, obegagnad_31184a_8dc501e17c7e9cf_lg.jpeg
31184
Mobiltelefon, Doro 731x, obegagnad
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fotogenlampa, metall/glas, Kosmos Brenner, höjd 56 cm_31189a_8dc4f518875f105_lg.jpeg
31189
Fotogenlampa, metall/glas, Kosmos Brenner, höjd 56 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Max Walter Svanberg, litografi, 21/230, signerad, 54x70 cm_31191a_8dc4fcfedfb711f_lg.jpeg
31191
Max Walter Svanberg, litografi, 21/230, signerad, 54x70 cm
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bengt Böckman, litografi, EA, signerad, 50x70 cm_31192a_8dc4fd04a12f095_lg.jpeg
31192
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengt Böckman, litografi, EA, signerad, 50x70 cm_31193a_8dc4fd05ebbae4c_lg.jpeg
31193
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Masker, papier maché, Venedig, Italien_31190a_8dc4f5336b62ccb_lg.jpeg
31190
Masker, papier maché, Venedig, Italien
Slutpris550 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Roj Friberg, litografi, provtryck, signerad, 79x65 cm_31194a_8dc4fd1116846d7_lg.jpeg
31194
Roj Friberg, litografi, provtryck, signerad, 79x65 cm
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, signerad, 40x60 cm_31195a_8dc4fecdb3e9de4_lg.jpeg
31195
Jörgen Fogelquist, litografi, signerad, 40x60 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, signerad, provtryck_31196a_8dc4fd24ffdb7e8_lg.jpeg
31196
Jörgen Fogelquist, litografi, signerad, provtryck
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, signerad, 53x67 cm_31199a_8dc4fd2ecfc0ff5_lg.jpeg
31199
Jörgen Fogelquist, litografi, signerad, 53x67 cm
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Barbro Jönsson, litografi, H.C., signerad, 87x62 cm_31200a_8dc4fd2fdb9a31c_lg.jpeg
31200
Barbro Jönsson, litografi, H.C., signerad, 87x62 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Arvid Widerberg, litografi, H.C., signerad, 67x66 cm_31201a_8dc4fd30d8b87b8_lg.jpeg
31201
Arvid Widerberg, litografi, H.C., signerad, 67x66 cm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK