Karljohans Utvalda (14/4)
31131
Margareta Wallin, olja på duk, signerad, 45x58 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
31132
Matta, handknuten, Senneh, 161x112 cm
Slutpris250 SEK
Värdering500 - 600 SEK
31129
Skänk, furu, avlutad, 18/1900-tal, höjd 120 cm
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
31133
Matta, rölakan, grön/vit, 250x170 cm
Slutpris160 SEK
Värdering600 - 800 SEK
31135
Jörgen Fogelquist, litografi, provtryck, signerad, 40x61 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31134
Ingegerd Silow, matta, rölakan, "Malmsjön", signerad, 225x138 cm
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
31138
Roj Friberg, litografi, HC, signerad, 68x55 cm
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
31139
Hasse Andersson, litografi, EA signerad, 65x53 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31136
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 98x69 cm
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31140
Jörgen Fogelquist, litografi, provtryck, signerad, 59x78 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31137
Roj Friberg, litografi, HC, signerad, 53x70 cm
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
31141
Kaffeservis, 22 delar, "Blå Blom", Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 250 SEK
31142
Roj Friberg, litografi, provtryck, signerad, 100x72 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
31143
Vera Ferngren, burk, silver, CGH, 125,3 gram
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
31144
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 76x58 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
31145
Bordslampor, ett par, glas, höjd 44 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31147
Träskålar, 2 st, bl a sjödränkt björk, Ø 24,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
31148
Barbro Jönsson, litografi, signerad, 56x77 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31149
Fotogenlampa, glas/gulmetall, höjd 55 cm
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 250 SEK
31146
Carl-Einar Borgström, ljusstake, "Skyddsängel", Ystad-Metall
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31150
Vitrinskåp, ek, modern tillverkning, höjd 199 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
31151
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 61x72 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
31152
Jörgen Fogelquist, litografi, provtryck, signerad, 78x58 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31154
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 50x70 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31155
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 60x64 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31156
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31158
Fältstämplar, 3 st, trä/mässing, höjd 13,5 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31179
Vaser, ett par, konstmassa, orientaliskt motiv, höjd 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
31180
Nils Landberg, vinglas, 12 st, "Gustav II Adolf", Orrefors
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31181
Dricksglas, skål, 5 st, bl a Iittala
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
31153
Bengt Böckman, litografi, EA, signerad, 50x70 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31182
Resegrammofon
Slutpris160 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31183
Servisdelar, 49 st, "Lucia", "Fantastiska sagor", Bing & Gröndahl
Slutpris140 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31185
Samsung Galaxy Watch, Gen 4
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31186
Receiver, Technics, SA-AX7, 1999
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31187
Bordslampa, metall/konstmassa, höjd 79 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31184
Mobiltelefon, Doro 731x, obegagnad
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31189
Fotogenlampa, metall/glas, Kosmos Brenner, höjd 56 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31191
Max Walter Svanberg, litografi, 21/230, signerad, 54x70 cm
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
31192
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31193
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31190
Masker, papier maché, Venedig, Italien
Slutpris550 SEK
Värdering600 - 800 SEK
31194
Roj Friberg, litografi, provtryck, signerad, 79x65 cm
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
31195
Jörgen Fogelquist, litografi, signerad, 40x60 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31196
Jörgen Fogelquist, litografi, signerad, provtryck
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31199
Jörgen Fogelquist, litografi, signerad, 53x67 cm
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31200
Barbro Jönsson, litografi, H.C., signerad, 87x62 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31201
Arvid Widerberg, litografi, H.C., signerad, 67x66 cm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK