Karljohans Utvalda (14/4)
30822
Sven Bertil Berg, litografi, 43/150, signerad, 52x43 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
30843
Fotogenlampa, elektrifierad, glasfot, höjd 58 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30840
Väggur, s.k. Schwarzwaldur, 1900-tal, 25x28 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
30851
Fotogenlampa, opalinglas, tidigt 1900-tal, höjd 50 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30607
Josef Hegenbarth, etsning, signerad, 34x43 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
30595
Kassettband, 23 st, 8-track, med bärväska
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
30742
Fotovägg, "Gigantisk", Ikea, 194x274, i förpackning
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
30726
Autografsamling, svenska artister, 68 st, bl a Cornelis Vreeswijk
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
30751
Martin Emond, litografi, signerad, 45x64 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
30636
Aleksey Poyaganov, blandteknik, signerad, 32,5x39,5 cm
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
30744
Oidentifierad konstnär, relief i metall, signerad, 128x42 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30748
Oidentifierad konstnär, akryl, signerad, 73x56 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
30714
Skål, keramik, 60-tal, Tyskland
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
30864
Ytterfoder, 2 st, koppar/mässing, höjd 20,5 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
30692
Kräftfat, 6 st, Pukeberg, ljusstake, Royal Krona
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30629
Armbandsur, 7 st, Swatch, Giallo
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
30874
Kakformar, 26 st, koppar
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30771
Armband, 14 st, stela, bl a jadeit, mässing, akryl, m.m.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
30823
Max Gregor Carlsson, litografi, PT, signerad, 52x46 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
30871
Fotoramar, 5 st, ovala, 28x22 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
30637
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
30504
Texaco-memorabilia, 9 delar, bl a keps, kortlek
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30151
Max Gregor Carlsson, olja på duk, signerad, 34x37 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
29704
Parvaser, Kina, 1900-tal, höjd 30 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30697
Ytterfoder, koppar, höjd 21 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
30750
Beck & Jung, inramat tryck, 46x54 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK