Karljohans Utvalda (14/4)
31257
Anita Nilsson, litografi, E.A. signerad, 65x55 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31258
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 43x53 cm
Slutpris140 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31255
Roj Friberg, litografi, 21/170, signerad, 66x52 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
31259
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31256
Roj Friberg, litografi, provtryck, signerad, 65x47 cm
Slutpris750 SEK
Värdering600 - 800 SEK
31262
Bengt Böckman, litografi, provtryck, signerad, 33x45 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31263
Bert Johnny Nilsson, litografi, E.A., signerad, 37x52 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
31264
Hasse Andersson, litografier, 2 st, signerade, 31x33 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
31265
Carin Backmarck, litografi, provtryck, signerad, 45x46 cm
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31266
Carin Backmarck, litografier, 2 st, provtryck, signerade, 28x24 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31272
Jörgen Fogelquist, litografi, provtryck, signerad, 28x37 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31273
Bengt Böckman, litografi, 223/333, signerad, 24x35 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31274
Anita Nilsson, litografi, provtryck, signerad, 48x60 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31275
Anita Nilsson, litografi, provtryck, signerad, 48x62 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31277
Barbro Jönsson, litografi, HC, signerad, 55x47 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31278
Bengt Lindström, inramat tryck, 57x35 cm
Slutpris500 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31279
Bengt Böckman, litografi, E.A., signerad, 34x50 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
31276
Beck & Jung, litografi, HC, signerad, 49x64 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31280
Bo Cronqvist, litografi, provtryck, signerad, 58x54 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31281
Bengt Böckman, litografi, E.A., signerad, 37x50 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
31282
Bengt Böckman, litografi, signerad, 42x53 cm
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 300 SEK
31285
Sidobord, teak/string, 50-tal, höjd 49 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
31286
Sidobord, teak, 50/60-tal, höjd 45 cm
Slutpris180 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31284
Anders Pehrson, golvlampa, "Bumling", Ateljé Lyktan
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
31289
Skänkkanna, tenn, 1800-tal, höjd 21,5 cm
Slutpris140 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31283
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
31291
Figuriner, 2 st, porslin, Keramos, höjd 21 cm och mindre
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31293
Penselvas, porslin, Kina, höjd 28 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31287
Parvaser, Kina, höjd 34 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
31295
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31292
Träpussel, "Träknuten", alm, Söwe Konst, 20x20x20 cm
Slutpris250 SEK
Värdering150 - 200 SEK
31296
Penselvas, porslin, Kina, höjd 29 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31294
Penselvas, porslin, Kina, höjd 26 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31299
Penselvaser, 3 st, porslin, Kina, höjd 29 cm
Slutpris3 100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31288
Jöns Möller, ljusstakar, sengustavianska, tenn, 1800-tal, höjd 32 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
31300
Wive Larsson, skulptur, lergods, signerad, höjd 21 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
31297
Mat- och kaffeservis, 99 delar, Tirschenreuth, Tyskland
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
31301
Wive Larsson, skulptur, lergods, signerad, höjd 30 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
31298
Penselvas, porslin, Kina, höjd 28,5 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31302
Skål på fot, Kina, 1800-tal, Ø 14 cm
Slutpris120 SEK
Värdering500 - 600 SEK
31308
Bestickuppsättning, 36 delar, nysilver
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31290
Vicke Lindstrand, glasservis, 91 delar, "Diamant", Kosta
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
31312
Askfat, korkskruv, tenn
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
31319
Smycken, silver, ett parti
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
31321
Halskedja, 14k guld, längd 51 cm, vikt 2,6 gram
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
31323
Skjortknappar, ett par, 18k guld, vikt 4,0 gram
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
31325
Smycken, bijouterier, mindre parti
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31306
Bestickuppsättning, 59 delar, nysilver
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK