Karljohans Utvalda (14/4)

Karljohans Utvalda (14/4)
Anita Nilsson, litografi, E.A. signerad, 65x55 cm_31257a_8dc4fd8e64387dc_lg.jpeg
31257
Anita Nilsson, litografi, E.A. signerad, 65x55 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 43x53 cm_31258a_8dc4fd8f9ad5337_lg.jpeg
31258
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 43x53 cm
Slutpris140 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Roj Friberg, litografi, 21/170, signerad, 66x52 cm_31255a_8dc4fd0cae71248_lg.jpeg
31255
Roj Friberg, litografi, 21/170, signerad, 66x52 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 43x53 cm_31259a_8dc4fd9156e4209_lg.jpeg
31259
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Roj Friberg, litografi, provtryck, signerad, 65x47 cm_31256a_8dc4fd09e48c430_lg.jpeg
31256
Roj Friberg, litografi, provtryck, signerad, 65x47 cm
Slutpris750 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Bengt Böckman, litografi, provtryck, signerad, 33x45 cm_31262a_8dc4fd92de9ce04_lg.jpeg
31262
Bengt Böckman, litografi, provtryck, signerad, 33x45 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Bert Johnny Nilsson, litografi, E.A., signerad, 37x52 cm_31263a_8dc4fd96bd43f71_lg.jpeg
31263
Bert Johnny Nilsson, litografi, E.A., signerad, 37x52 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hasse Andersson, litografier, 2 st, signerade, 31x33 cm_31264a_8dc5094764e4fd8_lg.jpeg
31264
Hasse Andersson, litografier, 2 st, signerade, 31x33 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Carin Backmarck, litografi, provtryck, signerad, 45x46 cm_31265a_8dc4fd99c17c87c_lg.jpeg
31265
Carin Backmarck, litografi, provtryck, signerad, 45x46 cm
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Carin Backmarck, litografier, 2 st, provtryck, signerade, 28x24 cm_31266a_8dc5094c51c16bc_lg.jpeg
31266
Carin Backmarck, litografier, 2 st, provtryck, signerade, 28x24 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, provtryck, signerad, 28x37 cm_31272a_8dc4fd9c16158c4_lg.jpeg
31272
Jörgen Fogelquist, litografi, provtryck, signerad, 28x37 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengt Böckman, litografi, 223/333, signerad, 24x35 cm_31273a_8dc50963215029b_lg.jpeg
31273
Bengt Böckman, litografi, 223/333, signerad, 24x35 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Anita Nilsson, litografi, provtryck, signerad, 48x60 cm_31274a_8dc4fda035cb67b_lg.jpeg
31274
Anita Nilsson, litografi, provtryck, signerad, 48x60 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Anita Nilsson, litografi, provtryck, signerad, 48x62 cm_31275a_8dc4fda181fd0b3_lg.jpeg
31275
Anita Nilsson, litografi, provtryck, signerad, 48x62 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Barbro Jönsson, litografi, HC, signerad, 55x47 cm_31277a_8dc4fd89e9cc479_lg.jpeg
31277
Barbro Jönsson, litografi, HC, signerad, 55x47 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengt Lindström, inramat tryck, 57x35 cm_31278a_8dc4fda35d37670_lg.jpeg
31278
Bengt Lindström, inramat tryck, 57x35 cm
Slutpris500 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Bengt Böckman, litografi, E.A., signerad, 34x50 cm_31279a_8dc4fd1bc811873_lg.jpeg
31279
Bengt Böckman, litografi, E.A., signerad, 34x50 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Beck & Jung, litografi, HC, signerad, 49x64 cm_31276a_8dc4fda266d8431_lg.jpeg
31276
Beck & Jung, litografi, HC, signerad, 49x64 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bo Cronqvist, litografi, provtryck, signerad, 58x54 cm_31280a_8dc4fda45da46f2_lg.jpeg
31280
Bo Cronqvist, litografi, provtryck, signerad, 58x54 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengt Böckman, litografi, E.A., signerad, 37x50 cm_31281a_8dc4fd19f72c2fb_lg.jpeg
31281
Bengt Böckman, litografi, E.A., signerad, 37x50 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bengt Böckman, litografi, signerad, 42x53 cm_31282a_8dc4fda5811f868_lg.jpeg
31282
Bengt Böckman, litografi, signerad, 42x53 cm
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sidobord, teak/string, 50-tal, höjd 49 cm_31285a_8dc4f731d2d1c12_lg.jpeg
31285
Sidobord, teak/string, 50-tal, höjd 49 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sidobord, teak, 50/60-tal, höjd 45 cm_31286a_8dc4f730acdd418_lg.jpeg
31286
Sidobord, teak, 50/60-tal, höjd 45 cm
Slutpris180 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Anders Pehrson, golvlampa, "Bumling", Ateljé Lyktan_31284a_8dc4f714cd2ef43_lg.jpeg
31284
Anders Pehrson, golvlampa, "Bumling", Ateljé Lyktan
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Skänkkanna, tenn, 1800-tal, höjd 21,5 cm_31289a_8dc4fdaa09c7ea1_lg.jpeg
31289
Skänkkanna, tenn, 1800-tal, höjd 21,5 cm
Slutpris140 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Anders Pehrson, golvlampa, "Bumling", Ateljé Lyktan_31283a_8dc4f713a9e2e12_lg.jpeg
31283
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Keramos, höjd 21 cm och mindre_31291a_8dc501f9e840b62_lg.jpeg
31291
Figuriner, 2 st, porslin, Keramos, höjd 21 cm och mindre
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Penselvas, porslin, Kina, höjd 28 cm_31293a_8dc4fdb146acb59_lg.jpeg
31293
Penselvas, porslin, Kina, höjd 28 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parvaser, Kina, höjd 34 cm_31287a_8dc4f52165c8b40_lg.jpeg
31287
Parvaser, Kina, höjd 34 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Penselvas, porslin, Kina, höjd 28 cm_31295a_8dc4fdb450fe318_lg.jpeg
31295
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Träpussel, "Träknuten", alm, Söwe Konst, 20x20x20 cm_31292a_8dc4fdaf3b70cde_lg.jpeg
31292
Träpussel, "Träknuten", alm, Söwe Konst, 20x20x20 cm
Slutpris250 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Penselvas, porslin, Kina, höjd 29 cm_31296a_8dc4fdb61b4bc52_lg.jpeg
31296
Penselvas, porslin, Kina, höjd 29 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Penselvas, porslin, Kina, höjd 26 cm_31294a_8dc4fdb2ef06821_lg.jpeg
31294
Penselvas, porslin, Kina, höjd 26 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Penselvaser, 3 st, porslin, Kina, höjd 29 cm_31299a_8dc4fdbbd7ffb42_lg.jpeg
31299
Penselvaser, 3 st, porslin, Kina, höjd 29 cm
Slutpris3 100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jöns Möller, ljusstakar, sengustavianska, tenn, 1800-tal, höjd 32 cm_31288a_8dc4fda7750d64b_lg.jpeg
31288
Jöns Möller, ljusstakar, sengustavianska, tenn, 1800-tal, höjd 32 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Wive Larsson, skulptur, lergods, signerad, höjd 21 cm_31300a_8dc4fdbea49d08d_lg.jpeg
31300
Wive Larsson, skulptur, lergods, signerad, höjd 21 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Mat- och kaffeservis, 99 delar, Tirschenreuth, Tyskland_31297a_8dc5096947ffea0_lg.jpeg
31297
Mat- och kaffeservis, 99 delar, Tirschenreuth, Tyskland
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Wive Larsson, skulptur, lergods, signerad, höjd 30 cm_31301a_8dc4fdbfbd98024_lg.jpeg
31301
Wive Larsson, skulptur, lergods, signerad, höjd 30 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Penselvas, porslin, Kina, höjd 28,5 cm_31298a_8dc4fdb8bf5273f_lg.jpeg
31298
Penselvas, porslin, Kina, höjd 28,5 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Skål på fot, Kina, 1800-tal, Ø 14 cm_31302a_8dc4fdc7bf2effc_lg.jpeg
31302
Skål på fot, Kina, 1800-tal, Ø 14 cm
Slutpris120 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bestickuppsättning, 36 delar, nysilver_31308a_8dc509745e11638_lg.jpeg
31308
Bestickuppsättning, 36 delar, nysilver
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Vicke Lindstrand, glasservis, 91 delar, "Diamant", Kosta_31290a_8dc4f58a00c0c85_lg.jpeg
31290
Vicke Lindstrand, glasservis, 91 delar, "Diamant", Kosta
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Askfat, korkskruv, tenn_31312a_8dc4fdc5bc73ef9_lg.jpeg
31312
Askfat, korkskruv, tenn
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Smycken, silver, ett parti_31319a_8dc501fd407706f_lg.jpeg
31319
Smycken, silver, ett parti
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Halskedja, 14k guld, längd 51 cm, vikt 2,6 gram_31321a_8dc502072568024_lg.jpeg
31321
Halskedja, 14k guld, längd 51 cm, vikt 2,6 gram
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Skjortknappar, ett par, 18k guld, vikt 4,0 gram_31323a_8dc50201e611c8a_lg.jpeg
31323
Skjortknappar, ett par, 18k guld, vikt 4,0 gram
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Smycken, bijouterier, mindre parti_31325a_8dc501dfadabf0f_lg.jpeg
31325
Smycken, bijouterier, mindre parti
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bestickuppsättning, 59 delar, nysilver_31306a_8dc4f568c4e5bec_lg.jpeg
31306
Bestickuppsättning, 59 delar, nysilver
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK