Karljohans Utvalda (14/4)

Karljohans Utvalda (14/4)
Yrjö Edelmann, affisch, signerad, 62x44 cm_30997a_8dc4fc20e61ea10_lg.jpeg
30997
Yrjö Edelmann, affisch, signerad, 62x44 cm
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Ulf Onsberg, litografi, 30/130, signerad, 72x87 cm_31020a_8dc4fc37b35ee17_lg.jpeg
31020
Ulf Onsberg, litografi, 30/130, signerad, 72x87 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ulf Onsberg, litografi, 30/150, signerad, 72x87 cm_31021a_8dc4fc396f22919_lg.jpeg
31021
Ulf Onsberg, litografi, 30/150, signerad, 72x87 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pierre Forssell, ljusstakar, ett par, "Profil", Skultuna, 7x7 cm_31022a_8dc4fc3cb4e3c18_lg.jpeg
31022
Pierre Forssell, ljusstakar, ett par, "Profil", Skultuna, 7x7 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ägghöna, opalglas, höjd 21 cm_31023a_8dc4f56adb45020_lg.jpeg
31023
Ägghöna, opalglas, höjd 21 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Yrjö Edelmann, affisch, signerad, 60x80 cm_30998a_8dc4fc21eaeb115_lg.jpeg
30998
Yrjö Edelmann, affisch, signerad, 60x80 cm
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Figurin, katt, Royal Worcester, längd 13 cm_31024a_8dc4fc3f58b078b_lg.jpeg
31024
Figurin, katt, Royal Worcester, längd 13 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vaser, 3 st, Kähler, Kaiser, Hackefors_31025a_8dc4f56c14a6257_lg.jpeg
31025
Vaser, 3 st, Kähler, Kaiser, Hackefors
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lockurna, Kina, 1900-tal, höjd 24,5 cm_31035a_8dc4fc427dc54e4_lg.jpeg
31035
Lockurna, Kina, 1900-tal, höjd 24,5 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservis, 43 delar, "Musselmalet", helblond, Royal Copenhagen_31037a_8dc509093dc1b17_lg.jpeg
31037
Kaffeservis, 43 delar, "Musselmalet", helblond, Royal Copenhagen
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 500 - 5 000 SEK
Skål, "Musselmalet", helblond, 1018, Royal Copenhagen_31038a_8dc4f56e9e9aa76_lg.jpeg
31038
Skål, "Musselmalet", helblond, 1018, Royal Copenhagen
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Matmöbel, bord + 8 st Leksandsstolar_31003a_8dc4f72a7aa0e1d_lg.jpeg
31003
Matmöbel, bord + 8 st Leksandsstolar
Slutpris850 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Halsband, kedja, 18k guld, vikt 23,1 gram_31046a_8dc5020f82b5548_lg.jpeg
31046
Halsband, kedja, 18k guld, vikt 23,1 gram
Slutpris10 100 SEK
Värdering9 000 - 9 500 SEK
Brosch, 18k guld, vikt 3,3 gram_31048a_8dc50204fa02946_lg.jpeg
31048
Brosch, 18k guld, vikt 3,3 gram
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Fat, "Musselmalet", helblond, 1041, Royal Copenhagen_31040a_8dc4f56ffdf281d_lg.jpeg
31040
Fat, "Musselmalet", helblond, 1041, Royal Copenhagen
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Brosch, silver, Sven Persson, Simrishamn, 1954_31049a_8dc50203237a33b_lg.jpeg
31049
Brosch, silver, Sven Persson, Simrishamn, 1954
Slutpris550 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armand Rossander, olja på pannå, signerad, 48x70 cm_31059a_8dc4fc57f3e2e02_lg.jpeg
31059
Armand Rossander, olja på pannå, signerad, 48x70 cm
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Roland K Nilsson, olja på duk, signerad, 49x30 cm_31060a_8dc4fc59ccbee6b_lg.jpeg
31060
Roland K Nilsson, olja på duk, signerad, 49x30 cm
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kurt Losell, olja på duk, signerad, 47x37 cm_31061a_8dc4fc5c18dc6b8_lg.jpeg
31061
Kurt Losell, olja på duk, signerad, 47x37 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Filmisar, idolkort, ca 340 st, bl a Floyd Patterson, Marilyn Monroe, Elvis Presley_31055b_8dc4fc47e222940_lg.jpeg
31055
Filmisar, idolkort, ca 340 st, bl a Floyd Patterson, Marilyn Monroe, Elvis Presley
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ivar Morsing, olja på duk, signerad, 20x22,5 cm_31062a_8dc4fc5ef5faa4a_lg.jpeg
31062
Ivar Morsing, olja på duk, signerad, 20x22,5 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Leif Nelson, olja på duk, signerad, 49x57 cm_31065a_8dc4fc6643232cf_lg.jpeg
31065
Leif Nelson, olja på duk, signerad, 49x57 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Leif Nelson, litografi, 52/80, signerad, 42x51 cm_31066a_8dc4fc68f289a5e_lg.jpeg
31066
Leif Nelson, litografi, 52/80, signerad, 42x51 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Leif Nelson, litografi, 52/95, signerad, 42x51 cm_31067a_8dc4fc7077bdca1_lg.jpeg
31067
Leif Nelson, litografi, 52/95, signerad, 42x51 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Johan Lundgren, olja på duk, signerad, 89x79 cm_31064a_8dc4fc6276d775d_lg.jpeg
31064
Johan Lundgren, olja på duk, signerad, 89x79 cm
Slutpris2 700 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Leif Nelson, litografi, 37/135, signerad, 42x51 cm_31068a_8dc4fc72759d34f_lg.jpeg
31068
Leif Nelson, litografi, 37/135, signerad, 42x51 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad, 56x69 cm_31069a_8dc4fe89a043486_lg.jpeg
31069
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad, 56x69 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Karin Mobring, fåtöljer, ett par, "Amiral", Ikea_31108a_8dc4f716df2c916_lg.jpeg
31108
Karin Mobring, fåtöljer, ett par, "Amiral", Ikea
Slutpris5 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Bertil Kaa Hedberg, litografi, 45/190, signerad, 39x45 cm_31109a_8dc4fc7d7111692_lg.jpeg
31109
Bertil Kaa Hedberg, litografi, 45/190, signerad, 39x45 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hans Johnfors, etsning, 77/175, signerad, 42x49 cm_31110a_8dc4fc7f0d078b9_lg.jpeg
31110
Hans Johnfors, etsning, 77/175, signerad, 42x49 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Bruno Karlsson, litografi, 129/200, signerad, 63x52 cm_31111a_8dc4fc80cb5149a_lg.jpeg
31111
Bruno Karlsson, litografi, 129/200, signerad, 63x52 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Bertil Mauritzon, etsning, 143/160, signerad, 55x63 cm_31112a_8dc4fc81c0c8fde_lg.jpeg
31112
Bertil Mauritzon, etsning, 143/160, signerad, 55x63 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Evy Låås, olja på pannå, signerad, 38,5x39,5 cm_31063a_8dc4fc6076fa3d1_lg.jpeg
31063
Evy Låås, olja på pannå, signerad, 38,5x39,5 cm
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Lockskål, porslin, Rosenthal, Tyskland, längd 16,5 cm_31114a_8dc4fc8887e7114_lg.jpeg
31114
Lockskål, porslin, Rosenthal, Tyskland, längd 16,5 cm
Slutpris180 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Krus, Höganäs, Raus, 5 delar, höjd 17 cm och mindre_31115a_8dc4f541f6e537b_lg.jpeg
31115
Krus, Höganäs, Raus, 5 delar, höjd 17 cm och mindre
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 250 SEK
MC-kläder, 6 delar, bl. a. Halvarssons, HJC, m.m._31116a_8dc4fcc7ffd5641_lg.jpeg
31116
MC-kläder, 6 delar, bl. a. Halvarssons, HJC, m.m.
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, 167/185, signerad 44x62 cm_31117a_8dc4fc8f5735eb0_lg.jpeg
31117
Jörgen Fogelquist, litografi, 167/185, signerad 44x62 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Mona Seilitz, litografi, 10/100, signerad, 72x103 cm_31118a_8dc4fc905d01395_lg.jpeg
31118
Mona Seilitz, litografi, 10/100, signerad, 72x103 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Oidentifierad konstnär, litografi, 30/35, signerad, 63x58 cm_31119a_8dc4fc951eb69a7_lg.jpeg
31119
Oidentifierad konstnär, litografi, 30/35, signerad, 63x58 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Pigtittare, trä, 1900-tal, höjd 69 cm_31120a_8dc4f54c1c26977_lg.jpeg
31120
Pigtittare, trä, 1900-tal, höjd 69 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Kaffeservis, 44 delar, "Victoriana Rose", Paragon, England
_31123a_8dc4f573135df59_lg.jpeg
31123
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Richard Björklund, olja på duk, signerad, 63x78 cm_31121a_8dc4fc9a37c948f_lg.jpeg
31121
Richard Björklund, olja på duk, signerad, 63x78 cm
Slutpris3 900 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Karin Mobring, serveringsvagn, "Novita", Ikea_31127a_8dc4f72e7453a4c_lg.jpeg
31127
Karin Mobring, serveringsvagn, "Novita", Ikea
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Roj Friberg, litografi, signerad, 108x77 cm_31124a_8dc4fc9eb9b81b5_lg.jpeg
31124
Roj Friberg, litografi, signerad, 108x77 cm
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 50x69 cm_31128a_8dc4fe9fa25cccd_lg.jpeg
31128
Bengt Böckman, litografi, HC, signerad, 50x69 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Toalettbord & stolar, 4 delar, björk, 1900-talets första hälft_31125a_8dc4f728a65ec99_lg.jpeg
31125
Toalettbord & stolar, 4 delar, björk, 1900-talets första hälft
Slutpris6 600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fåtöljer, ett par, trä/skinn, 70-tal, G Möbel_31126a_8dc4f725ebd586f_lg.jpeg
31126
Fåtöljer, ett par, trä/skinn, 70-tal, G Möbel
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Arvid Widerberg, litografi, HC, signerad, 82x66 cm_31130a_8dc4fca17e46f6e_lg.jpeg
31130
Arvid Widerberg, litografi, HC, signerad, 82x66 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK