Karljohans Utvalda (14/4)

Karljohans Utvalda (14/4)
Gunnar Norrman, blyertsteckning, signerad, 45x38 cm_30829a_8dc4f4eadf799d2_lg.jpeg
30829
Gunnar Norrman, blyertsteckning, signerad, 45x38 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Gunnar Nordborg, olja på pannå, signerad, 37x37 cm_30834a_8dc4f4f83fe32e8_lg.jpeg
30834
Gunnar Nordborg, olja på pannå, signerad, 37x37 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gunnar Nordborg, skulptur, gips, signerad_30836a_8dc508cd76d071f_lg.jpeg
30836
Gunnar Nordborg, skulptur, gips, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Anders Anton Jönsson, olja på duk, signerad, 54x46 cm_30830a_8dc4f4f5331b58b_lg.jpeg
30830
Anders Anton Jönsson, olja på duk, signerad, 54x46 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olov Viberg, olja på pannå, signerad, 36x30 cm_30837a_8dc4f5046d0b9d6_lg.jpeg
308370
Olov Viberg, olja på pannå, signerad, 36x30 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hugo Carlberg, olja på pannå, signerad, 49x44 cm_30832a_8dc4f4f6790cc88_lg.jpeg
30832
Hugo Carlberg, olja på pannå, signerad, 49x44 cm
Slutpris160 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Gotthard Sandberg, olja på duk, signerad, 78x66 cm_30839a_8dc4f51121070eb_lg.jpeg
30839
Gotthard Sandberg, olja på duk, signerad, 78x66 cm
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Carl-Ivar Öfverbeck, olja på duk, signerad, 82x62 cm_30841a_8dc4f515f3a8d46_lg.jpeg
30841
Carl-Ivar Öfverbeck, olja på duk, signerad, 82x62 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 57x49 cm_30852a_8dc4f51eb8bb73c_lg.jpeg
30852
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 57x49 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hjalmar Lundström, olja på duk, signerad, 55x46 cm_30854a_8dc4f521528c0f8_lg.jpeg
30854
Hjalmar Lundström, olja på duk, signerad, 55x46 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Osvald Schalin, akvarell, signerad, 29x35 cm_30856a_8dc4f52d88af375_lg.jpeg
30856
Osvald Schalin, akvarell, signerad, 29x35 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Arne Aspelin, olja på duk, signerad, 52x54 cm_30842a_8dc4f51b2c19f50_lg.jpeg
30842
Arne Aspelin, olja på duk, signerad, 52x54 cm
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Hartvig Schalin, akvarell, signerad, 39x32 cm_30858a_8dc4f52e62e9a5f_lg.jpeg
30858
Hartvig Schalin, akvarell, signerad, 39x32 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Elsa Selander, olja på duk, signerad, 42x34 cm_30838a_8dc4f50c4f8a693_lg.jpeg
30838
Elsa Selander, olja på duk, signerad, 42x34 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Äldre etsningar, tryck, 4 st, bl. a. Axel Österberg_30859a_8dc508d4dca51df_lg.jpeg
30859
Äldre etsningar, tryck, 4 st, bl. a. Axel Österberg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad, 34x33 cm_30860b_8dc4f53c2195927_lg.jpeg
30860
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad, 34x33 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fritz Kärfve, kopparstick, signerad, 60x48 cm_30861a_8dc4f53ab4f25a7_lg.jpeg
30861
Fritz Kärfve, kopparstick, signerad, 60x48 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bestickuppsättning, 36 delar, "Vasa", nysilver_30868a_8dc4f5627816489_lg.jpeg
30868
Bestickuppsättning, 36 delar, "Vasa", nysilver
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Äldre fotoram, skuret trä, 29x21 cm_30912a_8dc4f5420c385c7_lg.jpeg
30912
Äldre fotoram, skuret trä, 29x21 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 54x64 cm_30913a_8dc4f544572865b_lg.jpeg
30913
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 54x64 cm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rock, Burberry, herr, storlek 50L_30880a_8dc508e76dc51b8_lg.jpeg
30880
Rock, Burberry, herr, storlek 50L
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Verkstadshandbok, Typ 1 & Typ 2, instruktionsbok, VW 1200_30916a_8dc4f5474848b3d_lg.jpeg
30916
Verkstadshandbok, Typ 1 & Typ 2, instruktionsbok, VW 1200
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Einar Bäckström, bordslampa, mod. 5013, höjd 50 cm_30911a_8dc5023b61fa46e_lg.jpeg
30911
Einar Bäckström, bordslampa, mod. 5013, höjd 50 cm
Slutpris4 500 SEK
Värdering4 000 - 4 500 SEK
Kurt Losell, olja på duk, signerad, 75x55 cm_30957a_8dc4fcc78f04cb6_lg.jpeg
30957
Kurt Losell, olja på duk, signerad, 75x55 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Trenchcoat, Burberry, herr, storlek 50R_30878a_8dc508f4262d5c9_lg.jpeg
30878
Trenchcoat, Burberry, herr, storlek 50R
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Anders Olson, olja på pannå, signerad, 65x55 cm_30958a_8dc4fc18ab2580d_lg.jpeg
30958
Anders Olson, olja på pannå, signerad, 65x55 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 71x61 cm_30959a_8dc4fc1960701a7_lg.jpeg
30959
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 71x61 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stina Sunesson, tryck, 3 st, 39x35 cm _30960a_8dc4f55b019906f_lg.jpeg
30960
Stina Sunesson, tryck, 3 st, 39x35 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nils Gammelgaard, herrbetjänt, "Järpen", Ikea_30962a_8dc4f71a9795302_lg.jpeg
30962
Nils Gammelgaard, herrbetjänt, "Järpen", Ikea
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Michael Andersen & Son, vas, lergods, höjd 25 cm_30967a_8dc4f5634223b01_lg.jpeg
30967
Michael Andersen & Son, vas, lergods, höjd 25 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vägglampor, ett par, 80/90-tal, Ateljé Lyktan_30969a_8dc50901e032fd8_lg.jpeg
30969
Vägglampor, ett par, 80/90-tal, Ateljé Lyktan
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Hertha Bengtson, vas, stengods, Rörstrand, höjd 19 cm_30973a_8dc4f5614d8fc68_lg.jpeg
30973
Hertha Bengtson, vas, stengods, Rörstrand, höjd 19 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Dahl Jensen, figurin, 1081, lodjur, höjd 15,5 cm_30975a_8dc4f56f4319830_lg.jpeg
30975
Dahl Jensen, figurin, 1081, lodjur, höjd 15,5 cm
Slutpris3 700 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Pierre Forssell, ljusstakar, 3 st, "Aniara", Skultuna_30986b_8dc4f5787410423_lg.jpeg
30986
Pierre Forssell, ljusstakar, 3 st, "Aniara", Skultuna
Slutpris3 700 SEK
Värdering4 000 - 4 500 SEK
Pierre Forssell, ljusstakar, 4 st, "Krona", Skultuna_30989b_8dc4f57ceddb734_lg.jpeg
30989
Pierre Forssell, ljusstakar, 4 st, "Krona", Skultuna
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Barbie, Midge, Ken, & Skipper, förvaringslåda samt kläder, Mattel, 1960-tal_30980a_8dc4f5384d0b4e0_lg.jpeg
30980
Barbie, Midge, Ken, & Skipper, förvaringslåda samt kläder, Mattel, 1960-tal
Slutpris4 100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Pierre Forssell, vas, bordständare, mässing, Skultuna_30990a_8dc4f57fdcb656f_lg.jpeg
30990
Pierre Forssell, vas, bordständare, mässing, Skultuna
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Pierre Forssell, ljusstake, "Profil", Skultuna, längd 32 cm_30987a_8dc4f57ac27eedb_lg.jpeg
30987
Pierre Forssell, ljusstake, "Profil", Skultuna, längd 32 cm
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Inramat tryck, med Geisha, Japan, 25x20 cm_30993a_8dc4fc30a4d2629_lg.jpeg
30993
Inramat tryck, med Geisha, Japan, 25x20 cm
Slutpris140 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Ryszard Pasikowski, olja på papp, signerad, 25x33 cm_30996a_8dc4fc1d5be6997_lg.jpeg
30996
Ryszard Pasikowski, olja på papp, signerad, 25x33 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Oscar Reuterswärd, akvarell, signerad, 32x41 cm_30992a_8dc4f5828d16b5d_lg.jpeg
30992
Oscar Reuterswärd, akvarell, signerad, 32x41 cm
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Tommy & Annika, dockor, Inspiration Import_30977a_8dc4f5762cf26c9_lg.jpeg
30977
Tommy & Annika, dockor, Inspiration Import
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vladimir Kamendy, litografi, 33/99, signerad, 62x80 cm_31000a_8dc4fc25b3811ba_lg.jpeg
31000
Vladimir Kamendy, litografi, 33/99, signerad, 62x80 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Helmtrud Nyström, etsning, signerad, 68x82 cm_31001a_8dc4fc291df0c14_lg.jpeg
31001
Helmtrud Nyström, etsning, signerad, 68x82 cm
Slutpris550 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Arvid Widerberg, litografi, 34/260, signerad, 73x63 cm_31002a_8dc4fc2cec097c5_lg.jpeg
31002
Arvid Widerberg, litografi, 34/260, signerad, 73x63 cm
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Eskil Skans, akvarell, signerad, 59x54 cm_30999a_8dc4fc244f4f4e2_lg.jpeg
30999
Eskil Skans, akvarell, signerad, 59x54 cm
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Miro, (e.), inramat tryck, 54x71 cm_31018a_8dc4fc2e2993529_lg.jpeg
31018
Miro, (e.), inramat tryck, 54x71 cm
Slutpris350 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Krus, 3 st, Höganäs, högsta 24 cm_31019a_8dc4f51285d9d95_lg.jpeg
31019
Krus, 3 st, Höganäs, högsta 24 cm
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK