Karljohans Utvalda (14/4)

Karljohans Utvalda (14/4)
Smyckesskrin, bredd 31 cm_31329a_8dc501dd6951c82_lg.jpeg
31329
Smyckesskrin, bredd 31 cm
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bestickuppsättning, 122 delar, "Amsterdam", Nilsjohan_31309a_8dc5097b275c5bc_lg.jpeg
31309
Bestickuppsättning, 122 delar, "Amsterdam", Nilsjohan
Slutpris550 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matti J Hyvarinen, armband, sterlingsilver, Finland_31337a_8dc5020012c1480_lg.jpeg
31337
Matti J Hyvarinen, armband, sterlingsilver, Finland
Slutpris650 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Otto Nielsen, affisch, "SAS", 65x82 cm_31370a_lg.jpeg
30295
Otto Nielsen, affisch, "SAS", 65x82 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Johan Lundgren, olja på duk, signerad_31371a_8dc4fdd20753f98_lg.jpeg
31371
Johan Lundgren, olja på duk, signerad
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Helen Tapper, vas, signerad, Johansfors, höjd 29 cm_31336a_8dc4fdcf5d491d2_lg.jpeg
31336
Helen Tapper, vas, signerad, Johansfors, höjd 29 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, gulmetall, 51x44 cm_31393a_8dc4f50ed3b6ef6_lg.jpeg
31393
Spegel, gulmetall, 51x44 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsuppsats, mässing, höjd 38 cm_31392a_8dc4f53022a93ef_lg.jpeg
31392
Bordsuppsats, mässing, höjd 38 cm
Slutpris950 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, 8 armar, glas, gulmetall_31400a_8dc4f58d17a030d_lg.jpeg
31400
Taklampa, 8 armar, glas, gulmetall
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Brickbord, kopparbricka_31410a_8dc4f7212b97157_lg.jpeg
31410
Brickbord, kopparbricka
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Konsolbord, trä, Italien, höjd 53 cm_31415a_8dc4f71ee1ce8df_lg.jpeg
31415
Konsolbord, trä, Italien, höjd 53 cm
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Äldre brandsläckare, mässing, Molin & Westberg_31416a_8dc4f72373a6aa8_lg.jpeg
31416
Äldre brandsläckare, mässing, Molin & Westberg
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Piedestal, med stenskiva, höjd 96 cm_31417a_8dc4f7249196e54_lg.jpeg
31417
Piedestal, med stenskiva, höjd 96 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, Bokhara, semiantik, 220x143 cm_31419a_8dc5097d2990f4b_lg.jpeg
31419
Matta, Bokhara, semiantik, 220x143 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Berit Ternell, servis, 52 delar, "Kosmos", Gefle_31421a_8dc4f540903e6c0_lg.jpeg
31421
Berit Ternell, servis, 52 delar, "Kosmos", Gefle
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Gustaf Janson, ljusstakar, ett par, silver, CG Hallberg_31422a_8dc501f3477f361_lg.jpeg
31422
Gustaf Janson, ljusstakar, ett par, silver, CG Hallberg
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Ljusstakar, 2 st, mässing, 16/1700-tal_31423a_8dc50218d7b1abc_lg.jpeg
31423
Ljusstakar, 2 st, mässing, 16/1700-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Konrad Kurz, skulptur, brons, "Flicka med spegel", signerad, numrerad, höjd 26 cm_31424a_8dc501ee9c9d318_lg.jpeg
31424
Konrad Kurz, skulptur, brons, "Flicka med spegel", signerad, numrerad, höjd 26 cm
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Skulptur, brons, sittande kvinna, höjd 9,5 cm_31425a_8dc501ed0777aec_lg.jpeg
31425
Skulptur, brons, sittande kvinna, höjd 9,5 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Uno Svensson, serigrafi, 6/90, signerad, 53x72 cm_31426a_8dc4fddca13d819_lg.jpeg
31426
Uno Svensson, serigrafi, 6/90, signerad, 53x72 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bert Johnny Nilsson, litografi, 56/125, signerad, 47x55 cm_31427a_8dc4fdddd7b8d32_lg.jpeg
31427
Bert Johnny Nilsson, litografi, 56/125, signerad, 47x55 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bert Johnny Nilsson, litografi, 233/250, signerad, 43x53 cm_31428a_8dc4fddea161870_lg.jpeg
31428
Bert Johnny Nilsson, litografi, 233/250, signerad, 43x53 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Anthony van Dyck, (e.), inramat tryck, 55x65 cm_31429a_8dc4fddfe6e0de9_lg.jpeg
31429
Anthony van Dyck, (e.), inramat tryck, 55x65 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Kent Wahlbeck, väggskulptur, mask, plåt, höjd 70 cm_31462a_8dc4f55b15cc634_lg.jpeg
31462
Kent Wahlbeck, väggskulptur, mask, plåt, höjd 70 cm
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Kökssoffa, bemålat trä, tidigt 1900-tal, längd 181 cm_31488a_8dc4f72d6984696_lg.jpeg
31488
Kökssoffa, bemålat trä, tidigt 1900-tal, längd 181 cm
Slutpris140 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Trädgårdsbänk, metall/trä, Hags, längd 143 cm_31495a_8dc5097ed036fca_lg.jpeg
31495
Trädgårdsbänk, metall/trä, Hags, längd 143 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Kopparbalja, Ø 69 cm_31497a_8dc4ff885f7d69d_lg.jpeg
31497
Kopparbalja, Ø 69 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ljuskrona, barockstil, femarmad, 1900-tal, Ø 46 cm_31499a_8dc50981514cf54_lg.jpeg
31499
Ljuskrona, barockstil, femarmad, 1900-tal, Ø 46 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bror Boije, fåtölj, "Junker", Dux_31501a_8dc4ff80f4f3301_lg.jpeg
31501
Bror Boije, fåtölj, "Junker", Dux
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Sideboard, ek, 60-tal, Ulferts, längd 120 cm_31503a_8dc5098354ba9f4_lg.jpeg
31503
Sideboard, ek, 60-tal, Ulferts, längd 120 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Kaffeservis, 40 delar, "Lily of the Valley", Hammersley_31388a_8dc4f5780fbdf78_lg.jpeg
31388
Kaffeservis, 40 delar, "Lily of the Valley", Hammersley
Slutpris650 SEK
Värdering500 - 700 SEK
Kaffeservis, 43 delar, "Victorian Violets", Hammersley_31387a_8dc4f57ce43c27e_lg.jpeg
31387
Kaffeservis, 43 delar, "Victorian Violets", Hammersley
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Serveringsvagn, trä/metall, 70-tal_31489a_8dc4f71bce7c881_lg.jpeg
31489
Serveringsvagn, trä/metall, 70-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Poul Cadovius, hyllsystem, 19 delar, "Royal System", jakaranda, bredd 320 cm_29981a_8dc50986099cdc4_lg.jpeg
308371
Poul Cadovius, hyllsystem, 19 delar, "Royal System", jakaranda, bredd 320 cm
Slutpris8 600 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK
Skrivbord, teak, 50-tal, längd 100 cm_31502a_8dc5097ffa71fc0_lg.jpeg
31502
Skrivbord, teak, 50-tal, längd 100 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Tore Eldh, ljusstakar, ett par, silver, höjd ca 18 cm_31389a_8dc501f86fa3f2b_lg.jpeg
31389
Tore Eldh, ljusstakar, ett par, silver, höjd ca 18 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vinylskivor, 39 st, mestadels klassiskt. bl a Mozart, Brendel m fl_31558a_lg.jpeg
30985
Vinylskivor, 39 st, mestadels klassiskt. bl a Mozart, Brendel m fl
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vinylskivor, 24 st, bl a Absolute Music_31559a_lg.jpeg
30972
Vinylskivor, 24 st, bl a Absolute Music
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bijouterier, ett parti_31560a_lg.jpeg
30893
Bijouterier, ett parti
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Datorspel, 42 st, PC, bl a Voyage_31562a_lg.jpeg
30949
Datorspel, 42 st, PC, bl a Voyage
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vinylskivor, 27 st, bl a Edvard Persson_31563a_lg.jpeg
31011
Vinylskivor, 27 st, bl a Edvard Persson
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ragnar Kjartansson, vas, "Lava", Glit, Island_31575a_lg.jpeg
30897
Ragnar Kjartansson, vas, "Lava", Glit, Island
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vinylskivor, 59 st, bl a Glenn Miller_31580a_lg.jpeg
30982
Vinylskivor, 59 st, bl a Glenn Miller
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fotogenlampa, elektrifierad, metall/glas, höjd 51 cm_31581a_lg.jpeg
30855
Fotogenlampa, elektrifierad, metall/glas, höjd 51 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Mindre flätade korgar, 11 st, höjd 25,5 cm och mindre_31591a_lg.jpeg
31050
Mindre flätade korgar, 11 st, höjd 25,5 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Bo Åstedt, olja på pannå, signerad, 25x20 cm_31579a_lg.jpeg
30729
Bo Åstedt, olja på pannå, signerad, 25x20 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Trätofflor, äldre, trä/läder, bemålade, längd 34,5 cm_31592a_lg.jpeg
30728
Trätofflor, äldre, trä/läder, bemålade, längd 34,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Lennart Hansson, litografi, 1/112, signerad, 76x67 cm_31593a_lg.jpeg
30757
Lennart Hansson, litografi, 1/112, signerad, 76x67 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK