Karljohans Utvalda (14/4)
Varannan söndag klubbar vi vårt urval av möbler, konst, belysning, keramik och glas - och mycket annat!
Visning - Måndag 12-19, tisdag 12-18, onsdag 12-18, fredag 9-13
Kortast tid kvar
31329
Smyckesskrin, bredd 31 cm
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 300 SEK
31309
Bestickuppsättning, 122 delar, "Amsterdam", Nilsjohan
Slutpris550 SEK
Värdering500 - 600 SEK
31337
Matti J Hyvarinen, armband, sterlingsilver, Finland
Slutpris650 SEK
Värdering600 - 800 SEK
30295
Otto Nielsen, affisch, "SAS", 65x82 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31371
Johan Lundgren, olja på duk, signerad
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
31336
Helen Tapper, vas, signerad, Johansfors, höjd 29 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31393
Spegel, gulmetall, 51x44 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31392
Bordsuppsats, mässing, höjd 38 cm
Slutpris950 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31400
Taklampa, 8 armar, glas, gulmetall
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
31410
Brickbord, kopparbricka
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31415
Konsolbord, trä, Italien, höjd 53 cm
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
31416
Äldre brandsläckare, mässing, Molin & Westberg
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 300 SEK
31417
Piedestal, med stenskiva, höjd 96 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31419
Matta, Bokhara, semiantik, 220x143 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31421
Berit Ternell, servis, 52 delar, "Kosmos", Gefle
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
31422
Gustaf Janson, ljusstakar, ett par, silver, CG Hallberg
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
31423
Ljusstakar, 2 st, mässing, 16/1700-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 - 700 SEK
31424
Konrad Kurz, skulptur, brons, "Flicka med spegel", signerad, numrerad, höjd 26 cm
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
31425
Skulptur, brons, sittande kvinna, höjd 9,5 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31426
Uno Svensson, serigrafi, 6/90, signerad, 53x72 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31427
Bert Johnny Nilsson, litografi, 56/125, signerad, 47x55 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
31428
Bert Johnny Nilsson, litografi, 233/250, signerad, 43x53 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
31429
Anthony van Dyck, (e.), inramat tryck, 55x65 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
31462
Kent Wahlbeck, väggskulptur, mask, plåt, höjd 70 cm
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
31488
Kökssoffa, bemålat trä, tidigt 1900-tal, längd 181 cm
Slutpris140 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31495
Trädgårdsbänk, metall/trä, Hags, längd 143 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
31497
Kopparbalja, Ø 69 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
31499
Ljuskrona, barockstil, femarmad, 1900-tal, Ø 46 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31501
Bror Boije, fåtölj, "Junker", Dux
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
31503
Sideboard, ek, 60-tal, Ulferts, längd 120 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
31388
Kaffeservis, 40 delar, "Lily of the Valley", Hammersley
Slutpris650 SEK
Värdering500 - 700 SEK
31387
Kaffeservis, 43 delar, "Victorian Violets", Hammersley
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 800 SEK
31489
Serveringsvagn, trä/metall, 70-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
308371
Poul Cadovius, hyllsystem, 19 delar, "Royal System", jakaranda, bredd 320 cm
Slutpris8 600 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK
31502
Skrivbord, teak, 50-tal, längd 100 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
31389
Tore Eldh, ljusstakar, ett par, silver, höjd ca 18 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
30985
Vinylskivor, 39 st, mestadels klassiskt. bl a Mozart, Brendel m fl
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30972
Vinylskivor, 24 st, bl a Absolute Music
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
30893
Bijouterier, ett parti
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30949
Datorspel, 42 st, PC, bl a Voyage
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
31011
Vinylskivor, 27 st, bl a Edvard Persson
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30897
Ragnar Kjartansson, vas, "Lava", Glit, Island
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
30982
Vinylskivor, 59 st, bl a Glenn Miller
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30855
Fotogenlampa, elektrifierad, metall/glas, höjd 51 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
31050
Mindre flätade korgar, 11 st, höjd 25,5 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
30729
Bo Åstedt, olja på pannå, signerad, 25x20 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
30728
Trätofflor, äldre, trä/läder, bemålade, längd 34,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
30757
Lennart Hansson, litografi, 1/112, signerad, 76x67 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.