Karljohans Utvalda (1/2)

Visning - Måndag 13-19, tisdag 13-18, onsdag 13-18, fredag 9-13

Karljohans Utvalda (1/2)
Inkludera avslutade föremål
2d 23h
Oidentifierad konstnär, akryl på papp, signerad, 50x70 cm
45357
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 23h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 48x39 cm
45358
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 23h
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 41x50 cm
45359
Aktuellt bud100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
2d 23h
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 31x40 cm
45360
Aktuellt bud100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
2d 23h
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 39x49 cm
45361
Aktuellt bud100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
2d 23h
Gustav Rudberg, litografi, 125/250, signerad, 54x51 cm
45384
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 23h
Jacques Zadig, kolteckning, signerad, 71x55 cm
45385
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 23h
Jacques Zadig, kolteckning, porträtt, signerad, daterad -52, 52 x 60 cm
45386
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 23h
Eskil Skans, olja på pannå, signerad, 59x52 cm
45387
Startbud100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
3d 0h
Harald Sjövall, affisch, "Uarda", 54x55 cm
45464
Aktuellt bud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
3d 0h
Ikoner, 6 st, bl a Ryssland, 35x26 cm och mindre
45485
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
3d 0h
Gerhard Wihlborg, olja på pannå, signerad, 61x37 cm
45540
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
3d 0h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 44x36 cm
45542
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
3d 0h
Rolf Lembke, litografi, 82/300, signerad, 61x61 cm
45543
Aktuellt bud120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
3d 0h
Bertil Landelius, gouache, signerad, 57 x 53 cm
45544
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
3d 0h
Lars Norrman, litografi, 349/360, signerad, 52x42 cm
45545
Aktuellt bud100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
3d 0h
Georg Nilsson, gravyr, signerad, 36x40 cm
45546
Startbud100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
3d 0h
Erik Brandt, olja på pannå, signerad, 49 x 45 cm
45547
Startbud100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
3d 0h
Arthur Nilsson, teckning, signerad, daterad -61, 45 x 44 cm
45548
Startbud100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
3d 0h
Abraham Krol, etsning, 14/60, signerad, 57x50 cm
45549
Startbud100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
3d 0h
Arne Aspelin, olja på pannå, signerad, 36 x 31 cm
45550
Startbud100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
3d 0h
Isaac Grünewwald, (e.), tryck, 56x45 cm
45551
Startbud100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
3d 0h
Gideon Isaksson, olja på duk, "Andalusien", signerad, 65 x 39 cm
45552
Startbud100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
3d 0h
Paul Gerhard, litografi, signerad, numrerad 4/10, 45 x 38 cm
45553
Startbud100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
3d 0h
Richardis Sörvik, olja på duk, hundporträtt, "Champ Liliencrons Puk", signerad, 36 x 42 cm
45575
Aktuellt bud350 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
3d 0h
Richardis Sörvik, olja på duk, hundporträtt, "Champ Liliencrons Pat", signerad, 44 x 38 cm
45576
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
3d 1h
Willy Nilsson, olja på duk, "Stora Gråbrödersgatan Lund", signerad, 40 x 48 cm
45625
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
3d 1h
Margareta Carlstedt, träsnitt, signerad, numrerad 46/300, 42 x 38 cm
45626
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
3d 1h
Margareta Carlstedt, träsnitt, signerad, numrerad 125/160, 43 x 46 cm
45627
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
3d 1h
Torbjörn Birch, litografi, signerad, numrerad 3/80, 52 x 72 cm
45632
Startbud100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
3d 1h
Orientaliskt tryck, 67 x 67 cm
45634
Startbud100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
3d 1h
Johan Lundgren, litografi, signerad, numrerad, 39 x 32 cm
45650
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
3d 1h
Torbjörn Birch, litografier, 3 st, signerade, numrerade, 24 x 32 cm
45713
Startbud100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
3d 1h
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad "P Hansen", 112x124 cm
45733
Aktuellt bud140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
3d 1h
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 3 st, numrerade, signerade
45763
Aktuellt bud100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
3d 1h
Jussi Taipaleenmäki, litografi, signerad, 90x64 cm
45764
Startbud100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
3d 1h
Kent Wahlbeck, handkolorerad litografi, X/90, signerad, 61x78 cm
45765
Startbud100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
3d 1h
Kent Wahlbeck, färgserigrafi, X/12, signerad, 42x60 cm
45766
Startbud100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
3d 1h
Jussi Taipaleenmäki, litografi, signerad, 64x60 cm
45768
Aktuellt bud100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
3d 1h
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 35x45 cm
45215
Startbud100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
3d 1h
Pompeo Girolamo Batoni, (e.), canvastryck, 50x62 cm
45218
Startbud100 SEK
Värdering200 - 300 SEK

Måndag 13-19

Tisdag 13-18

Onsdag 13-18