Karljohans Utvalda (5/3)

Karljohans Utvalda (5/3)
Brio, åsna på hjul, "Skotte", Stig Lindberg_101a_8db138e5bfd552b_lg.jpeg
21806
Brio, åsna på hjul, "Skotte", Stig Lindberg
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Tomtar, 5 st, terrakotta, högsta 19,5 cm_102a_8db138e6818a294_lg.jpeg
21807
Tomtar, 5 st, terrakotta, högsta 19,5 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sture Johannesson, färglitografi, 74/300, signerad, 80x63 cm_85a_8db132e4049808f_lg.jpeg
21789
Sture Johannesson, färglitografi, 74/300, signerad, 80x63 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Stenbordsduk, ca 180x130 cm_97a_8db138e20b56b2c_lg.jpeg
21801
Stenbordsduk, ca 180x130 cm
Slutpris180 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Bringare, skål, 1900-talets första hälft, högsta 17 cm_103a_8db138e7200ff06_lg.jpeg
21808
Bringare, skål, 1900-talets första hälft, högsta 17 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Göte Augustsson, vas, Ruda, höjd 14 cm_104a_8db138e7aee33fe_lg.jpeg
21809
Göte Augustsson, vas, Ruda, höjd 14 cm
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Tallrikar, 6 st, med fiskmotiv, diameter 24,5 cm_105a_8db138e8dc33621_lg.jpeg
21810
Tallrikar, 6 st, med fiskmotiv, diameter 24,5 cm
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaffekanna, sockerskål, "Snöflinga", Rörstrand, högsta 21 cm_106a_8db138e9e62c42d_lg.jpeg
21811
Kaffekanna, sockerskål, "Snöflinga", Rörstrand, högsta 21 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Kamera, Yashica, Electro 35 GSN, med fodral_107a_8db138eaedcf260_lg.jpeg
21812
Kamera, Yashica, Electro 35 GSN, med fodral
Slutpris300 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Figuriner, glas, 3 st, bl a FM Konstglas, längsta 30 cm_108a_8db138eba84cd26_lg.jpeg
21813
Figuriner, glas, 3 st, bl a FM Konstglas, längsta 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Teservis, 6 delar, Rörstrand, "Skåne"_109a_8db138ec57c8878_lg.jpeg
21814
Teservis, 6 delar, Rörstrand, "Skåne"
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Ljusstake, "Daldansen", Rörstrand, höjd 30 cm_111a_8db138edbe9c1e3_lg.jpeg
21816
Ljusstake, "Daldansen", Rörstrand, höjd 30 cm
Slutpris120 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Väggklocka, Staiger, porslin_112a_8db138ee9ea34f4_lg.jpeg
21817
Väggklocka, Staiger, porslin
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Strindbergslampa, glas/metall, höjd 40 cm_113a_8db138ef8193335_lg.jpeg
21818
Strindbergslampa, glas/metall, höjd 40 cm
Slutpris350 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Bordslampa, Royal Copenhagen, höjd 47 cm_114a_8db138f0558064c_lg.jpeg
21819
Bordslampa, Royal Copenhagen, höjd 47 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Vägglampetter, ett par, gulmetall_115a_8db138f132fb531_lg.jpeg
21820
Vägglampetter, ett par, gulmetall
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Bordslampa, gulmetall, märkt GMA, höjd 30 cm_116a_8db138f1f2e6a35_lg.jpeg
21821
Bordslampa, gulmetall, märkt GMA, höjd 30 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vinylsinglar, ett parti, 1960/70-tal_117a_8db138f2cb862db_lg.jpeg
21822
Vinylsinglar, ett parti, 1960/70-tal
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Vinylskivor, 50 st, svenskt, 1970/80-tal_118a_8db13db2dd79fde_lg.jpeg
21823
Vinylskivor, 50 st, svenskt, 1970/80-tal
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Mari Simmulson, vas och skål, Upsala Ekeby, högsta 25 cm_110a_8db138ecec0b8d8_lg.jpeg
21815
Mari Simmulson, vas och skål, Upsala Ekeby, högsta 25 cm
Slutpris350 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Vinylskivor, 16 st, bl a Hep stars, The Osmonds, Beach Boys_119a_8db13db3be26d76_lg.jpeg
21824
Vinylskivor, 16 st, bl a Hep stars, The Osmonds, Beach Boys
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Läderportföljer, doktorsväska, 3 delar_120a_8db13db48616b12_lg.jpeg
21825
Läderportföljer, doktorsväska, 3 delar
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, rölakan, 185x80 cm_121a_8db13db5f327959_lg.jpeg
21826
Matta, rölakan, 185x80 cm
Slutpris350 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Barpallar, ett par, Ikea, höjd 75 cm_122a_8db13db701d1668_lg.jpeg
21827
Barpallar, ett par, Ikea, höjd 75 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Soffbord, med klaffar_123a_8db13db7ff9b5cd_lg.jpeg
21828
Soffbord, med klaffar
Slutpris350 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Bord, med Perstorpsskiva_125a_8db13dbc3d029b6_lg.jpeg
21830
Bord, med Perstorpsskiva
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bord, med klaffar, 1900-talets första hälft_126a_8db13dbd51f1280_lg.jpeg
21831
Bord, med klaffar, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Stol, klädd med tyg från Svenskt Tenn, Josef Frank_127a_8db13dbe4c6e3f2_lg.jpeg
21832
Stol, klädd med tyg från Svenskt Tenn, Josef Frank
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Karmstol, 1950-tal_128a_8db13dbf0c24677_lg.jpeg
21833
Karmstol, 1950-tal
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Golvvaser, ett par, Kina, 1900-tal, höjd 77 cm_129a_8db13dc00b8d348_lg.jpeg
21834
Golvvaser, ett par, Kina, 1900-tal, höjd 77 cm
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Ett par stolar med bord, klädda med Jobs Handtryck_124a_8db13dba48150bd_lg.jpeg
21829
Ett par stolar med bord, klädda med Jobs Handtryck
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Träpall, 18/1900-tal, höjd 28 cm_131a_8db13dc24e9335e_lg.jpeg
21836
Träpall, 18/1900-tal, höjd 28 cm
Slutpris160 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Golvljusstake, smide, 1900-tal, smide, höjd 64 cm_133a_8db13dc41619dec_lg.jpeg
21839
Golvljusstake, smide, 1900-tal, smide, höjd 64 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Margarin & sockerlådor, emaljlåda, längd ca 61 cm och mindre_134a_8db13dc5235eabf_lg.jpeg
21840
Margarin & sockerlådor, emaljlåda, längd ca 61 cm och mindre
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Stor koppargryta, höjd 24 cm, diameter 37 cm_132a_8db13dc314623b8_lg.jpeg
21837
Stor koppargryta, höjd 24 cm, diameter 37 cm
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Gitarr, akustisk, Bo Wretling, Stockholm_136a_8db13dc7329f172_lg.jpeg
21845
Gitarr, akustisk, Bo Wretling, Stockholm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Luftgevär, Diana 23, Tyskland, längd 96 cm_137a_8db13dce8fb840b_lg.jpeg
21846
Luftgevär, Diana 23, Tyskland, längd 96 cm
Slutpris300 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Per-Olof Nilsson, etsning, 70/101, signerad, 32x40 cm_138a_8db132d738b25bd_lg.jpeg
21847
Per-Olof Nilsson, etsning, 70/101, signerad, 32x40 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Ernst Hällgren, etsning, signerad, 37x41 cm_139a_8db132d7f72b9f4_lg.jpeg
21848
Ernst Hällgren, etsning, signerad, 37x41 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Hardy Strid, litografier, 30/200, 2 st, signerade, 34x48 cm_140a_8db132d965ba5ff_lg.jpeg
21849
Hardy Strid, litografier, 30/200, 2 st, signerade, 34x48 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gitarr, akustisk, Landola, Finland_135a_8db13dc621c75d6_lg.jpeg
21844
Gitarr, akustisk, Landola, Finland
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Carin Adler, litografi, 93/260, signerad, 36,5x46 cm_141a_8db132da3c8da2e_lg.jpeg
21850
Carin Adler, litografi, 93/260, signerad, 36,5x46 cm
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Sigfrid Bengtsson, pastell, signerad, 42x52 cm_142a_8db132db288d623_lg.jpeg
21851
Sigfrid Bengtsson, pastell, signerad, 42x52 cm
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Kerstin Lundberg-Stenman, litografi, 11/150, signerad, 66x49 cm_143a_8db132dcca95d97_lg.jpeg
21852
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Kerstin Lundberg-Stenman, litografi, 8/110, signerad, 72x35 cm_144a_8db132dd7ed0a3a_lg.jpeg
21853
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Cylinderhatt, Tress London, i kartong_145a_8db13dd0140b051_lg.jpeg
21854
Cylinderhatt, Tress London, i kartong
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Nattljusstakar, 5 st, mässing/malm, bl. a. Skultuna_146a_8db13dd1602f790_lg.jpeg
21855
Nattljusstakar, 5 st, mässing/malm, bl. a. Skultuna
Slutpris500 SEK
Värdering350 - 400 SEK
Figurin, kvinna, porslin, Tyskland, höjd 19 cm_147a_8db13dd20782930_lg.jpeg
21856
Figurin, kvinna, porslin, Tyskland, höjd 19 cm
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 250 SEK