Karljohans Utvalda (5/3)

Karljohans Utvalda (5/3)
Karmstol, Gustaviansk stil, 1800-tal_23001a_8db1434d9299911_lg.jpeg
23001
Karmstol, Gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Kristallkrona, mässing/prismor, 1900-tal, höjd 95 cm_23007a_8db134a31247309_lg.jpeg
23007
Kristallkrona, mässing/prismor, 1900-tal, höjd 95 cm
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Tenn, mässing, 7 delar, bl a 1800-tal, största diameter 33 cm_23010a_8db133282493bfd_lg.jpeg
23010
Tenn, mässing, 7 delar, bl a 1800-tal, största diameter 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jakttroféer, 2 st, älg, monterade, bredd 84 cm och mindre_23011a_8db1332c06b86d5_lg.jpeg
23011
Jakttroféer, 2 st, älg, monterade, bredd 84 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jakttrofé, Zebraskinn, 270x180 cm_23012a_8db133381c0ee40_lg.jpeg
23012
Jakttrofé, Zebraskinn, 270x180 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Väggmask, Afrika, skuret trä, höjd 66 cm_23013a_8db1333cdc06a29_lg.jpeg
23013
Väggmask, Afrika, skuret trä, höjd 66 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, gulmetall/glas, höjd 22 cm_23014a_8db1335ed126711_lg.jpeg
23014
Taklampa, gulmetall/glas, höjd 22 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vägglampor, ett par, mässing/glas, Bergbom_23015a_8db13363009f509_lg.jpeg
23015
Vägglampor, ett par, mässing/glas, Bergbom
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lampfötter, parti, 8 st, vitglaserad keramik_23016a_8db133660ff63b4_lg.jpeg
23016
Lampfötter, parti, 8 st, vitglaserad keramik
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kortspel, äldre 6 st, bl a Brio, Öbergs_23017a_8db13369eef0c48_lg.jpeg
23017
Kortspel, äldre 6 st, bl a Brio, Öbergs
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Vaser, kaffeburk, bl a Scandia Present, högsta 21,5 cm_23018a_8db13370ee6f100_lg.jpeg
23018
Vaser, kaffeburk, bl a Scandia Present, högsta 21,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Serveringsbricka, teak/glas, 5 delar, Karl Holmberg, Göteborg_23019a_8db1337529fe37d_lg.jpeg
23019
Serveringsbricka, teak/glas, 5 delar, Karl Holmberg, Göteborg
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Hundar, ett par, porslin, höjd ca 19 cm_23020a_8db1347a3f4c18d_lg.jpeg
23020
Hundar, ett par, porslin, höjd ca 19 cm
Slutpris120 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Kaffeservis, 31 delar, stengods, Höganäs_23021a_8db133861bf297a_lg.jpeg
23021
Kaffeservis, 31 delar, stengods, Höganäs
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Teservis, 29 delar, Nittsjö_23022a_8db133890d2c36f_lg.jpeg
23022
Teservis, 29 delar, Nittsjö
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Diverse keramik, 3 delar, bl a Delft, längd 16,5 cm och mindre_23025a_8db133e0af370d0_lg.jpeg
23025
Diverse keramik, 3 delar, bl a Delft, längd 16,5 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Vinglas, 4 st, snapsglas, 8 st_23026a_8db13471e8eddeb_lg.jpeg
23026
Vinglas, 4 st, snapsglas, 8 st
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Alf Olsson, färglitografi, signerad, numrerad 95/300_23027a_8db133e73c44875_lg.jpeg
23027
Alf Olsson, färglitografi, signerad, numrerad 95/300
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Ivar Johansson, olja på duk, signerad_23028a_8db133f63d8ae2f_lg.jpeg
23028
Ivar Johansson, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Brita af Klercker, teckning, signerad, 45x50 cm_23029a_8db133f998e7907_lg.jpeg
23029
Brita af Klercker, teckning, signerad, 45x50 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Brita af Klercker, teckning, signerad, 54x49 cm_23030a_8db133fc35f6e44_lg.jpeg
23030
Brita af Klercker, teckning, signerad, 54x49 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mona Svärd, litografi, signerad, numrerad 25/25 ET_23031a_8db133fe9a049ee_lg.jpeg
23031
Mona Svärd, litografi, signerad, numrerad 25/25 ET
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Inger Kihlman, torrnålsetsning, EA, signerad, 47x44 cm_23032a_8db134015149435_lg.jpeg
23032
Inger Kihlman, torrnålsetsning, EA, signerad, 47x44 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Inger Kihlman, etsning, 282/400, signerad, 48x44 cm_23033a_8db1340429da2a2_lg.jpeg
23033
Inger Kihlman, etsning, 282/400, signerad, 48x44 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Inger Kihlman, etsning, 45/400, signerad, 49x45 cm_23034a_8db13406c1fba3d_lg.jpeg
23034
Inger Kihlman, etsning, 45/400, signerad, 49x45 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Inger Kihlman, etsning, PT, signerad, 41x37 cm_23035a_8db1340c6ae0998_lg.jpeg
23035
Inger Kihlman, etsning, PT, signerad, 41x37 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Curt Fors, litografi, 74/170, signerad, 41x61 cm_23036a_8db1342411623f2_lg.jpeg
23036
Curt Fors, litografi, 74/170, signerad, 41x61 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lars J Haag, träsnitt, signerad, 28x35 cm_23037a_8db13426c9bcd94_lg.jpeg
23037
Lars J Haag, träsnitt, signerad, 28x35 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad, 62x51 cm_23038a_8db1342b53af2fc_lg.jpeg
23038
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad, 62x51 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 48x60 cm_23039a_8db1342eb4215ff_lg.jpeg
23039
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 48x60 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lars Wellton, litografi, 346/350, signerad, 67x51 cm_23040a_8db134318f7f4ab_lg.jpeg
23040
Lars Wellton, litografi, 346/350, signerad, 67x51 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, gouache, signerad, 74x54 cm_23041a_8db13435004d256_lg.jpeg
23041
Oidentifierad konstnär, gouache, signerad, 74x54 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk stilleben, signerad_23042a_8db1343f3e86359_lg.jpeg
23042
Oidentifierad konstnär, olja på duk stilleben, signerad
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lolle Jungberg, blandteknik, stilleben, signerad_23043a_8db134426403efe_lg.jpeg
23043
Lolle Jungberg, blandteknik, stilleben, signerad
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad, 41x54 cm_23044a_8db13445b4541aa_lg.jpeg
23044
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad, 41x54 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Andreas Björkman, akvarell, "Härslövs Ängar", signerad, 45x37 cm_23045a_8db1344c1f867e8_lg.jpeg
23045
Andreas Björkman, akvarell, "Härslövs Ängar", signerad, 45x37 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gunnar Mossberg, olja på pannå, signerad, 45x37 cm_23046a_8db1344f6b9bf6e_lg.jpeg
23046
Gunnar Mossberg, olja på pannå, signerad, 45x37 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, torrnålsgravyr, signerad, 43x35 cm_23047a_8db13452354e60c_lg.jpeg
23047
Oidentifierad konstnär, torrnålsgravyr, signerad, 43x35 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
John Regnér, olja på pannå, signerad, 74x82 cm_23048a_8db1345588867f0_lg.jpeg
23048
John Regnér, olja på pannå, signerad, 74x82 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sparur, 2 st, Aktiebolaget Sparuret, högsta 24 cm_23050a_8db1345f9ecb37a_lg.jpeg
23050
Sparur, 2 st, Aktiebolaget Sparuret, högsta 24 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, s.k. Amerikaur, tidigt 1900-tal, höjd 54 cm_23051a_8db134633312194_lg.jpeg
23051
Väggur, s.k. Amerikaur, tidigt 1900-tal, höjd 54 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Böcker, militärhistoria, bl a WWII_23052a_8db13468eece47e_lg.jpeg
23052
Böcker, militärhistoria, bl a WWII
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Träslöjd, 7 delar, signerat, bl a Söwe Konst, Ø 19 cm och mindre_23053a_8db1346e0af6380_lg.jpeg
23053
Träslöjd, 7 delar, signerat, bl a Söwe Konst, Ø 19 cm och mindre
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK