Karljohans Utvalda (19/3)
- Konst och grafikRensa filter
23097
Gun Mattsson, etsning, 16/100, signerad, 47x52 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 300 SEK
23099
Offsettryck, 2 st, Lennart Jirlow
Slutpris160 SEK
Värdering400 - 500 SEK
23100
Axel Olson, litografi, 42/360, signerad
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
23101
Axel Olson, litografi, 205/360, signerad
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
23102
Axel Olson, litografi, 151/360, signerad
Slutpris850 SEK
Värdering400 - 500 SEK
23207
Stig Espe Olson, olja på duk, signerad, 46,5x38,5 cm
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
23208
Stig Espe Olson, olja på duk, signerad, 48x35 cm
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
23209
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
23220
Hans Ripa, olja duk, signerad
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23221
Björn Krestensen, litografi, signerad, numrerad 60/150
SlutprisInga bud
23222
Sigfrid Bengtsson, pastell, "Kycklingar", signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23223
Hans Halbach, olja duk, porträtt, signerad
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
23224
Orientalisk målning, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23225
Thore Malmros, blandteknik, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23243
Jörgen Lennartsson, blandteknik, signerad, 72x101 cm
Slutpris3 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
23271
Oidentifierad konstnär, teckning, signerad, 58x45 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
23273
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Tjurfäktning"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
23275
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad F Hellman
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23276
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Från Funäsdalen", signerad Thord -62
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
23277
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Fjällfors", signerad Thord -62
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
23274
JWC Wahlbom, oljetryck, "Hästar"
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23278
Sven Lindström, 2 st tavlor, tenn
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
23354
Richard Ryan, foto, "Frozen Library", signerad, 30x40 cm
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
21853
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
21852
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
21639
Martin Johan Tengberg, olja på duk, signerad, 77x59 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
21743
Oidentifierad konstnär, olja på duk, mongramsignerad, 39x53 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
21847
Per-Olof Nilsson, etsning, 70/101, signerad, 32x40 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
21638
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 77x68 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
21741
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 49x59 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
21744
Inramat tryck, fartygsmotiv, 71x56 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
21712
Nils Marcus, olja på pannå, signerad, 36x27 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
21790
Nils Dardel, (e.), inramade tryck, 2 st
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
21848
Ernst Hällgren, etsning, signerad, 37x41 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK