Karljohans Utvalda (19/3)

Karljohans Utvalda (19/3)
Gun Mattsson, etsning, 16/100, signerad, 47x52 cm_23097a_8db1bcf789dc223_lg.jpeg
23097
Gun Mattsson, etsning, 16/100, signerad, 47x52 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 300 SEK
Offsettryck, 2 st, Lennart Jirlow_23099a_8db1d8dbabb595c_lg.jpeg
23099
Offsettryck, 2 st, Lennart Jirlow
Slutpris160 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Axel Olson, litografi, 42/360, signerad_23100a_8db1bcd13b33326_lg.jpeg
23100
Axel Olson, litografi, 42/360, signerad
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Axel Olson, litografi, 205/360, signerad_23101a_8db1bcd4a88bd82_lg.jpeg
23101
Axel Olson, litografi, 205/360, signerad
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Axel Olson, litografi, 151/360, signerad_23102a_8db1be64647d3f1_lg.jpeg
23102
Axel Olson, litografi, 151/360, signerad
Slutpris850 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stig Espe Olson, olja på duk, signerad, 46,5x38,5 cm_23207a_8db1d7cd37ca298_lg.jpeg
23207
Stig Espe Olson, olja på duk, signerad, 46,5x38,5 cm
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Stig Espe Olson, olja på duk, signerad, 48x35 cm_23208a_8db1d7cdfdb3011_lg.jpeg
23208
Stig Espe Olson, olja på duk, signerad, 48x35 cm
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Stig Espe Olson, olja på duk, signerad, 48x35 cm_23209a_8db1d7d096471e9_lg.jpeg
23209
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Hans Ripa, olja duk, signerad_23220a_8db1bce7f48b9f7_lg.jpeg
23220
Hans Ripa, olja duk, signerad
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Björn Krestensen, litografi, signerad, numrerad 60/150_23221a_8db1d8dd185b5c2_lg.jpeg
23221
Björn Krestensen, litografi, signerad, numrerad 60/150
SlutprisInga bud
Sigfrid Bengtsson, pastell, "Kycklingar", signerad _23222a_8db1d8de049c858_lg.jpeg
23222
Sigfrid Bengtsson, pastell, "Kycklingar", signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hans Halbach, olja duk, porträtt, signerad_23223a_8db1bcfea9531f4_lg.jpeg
23223
Hans Halbach, olja duk, porträtt, signerad
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Orientalisk målning, signerad_23224a_8db1bce37f19057_lg.jpeg
23224
Orientalisk målning, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Thore Malmros, blandteknik, signerad_23225a_8db1bcf5c3dbe1a_lg.jpeg
23225
Thore Malmros, blandteknik, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Lennartsson, blandteknik, signerad, 72x101 cm_23243a_8db1bd005d57e11_lg.jpeg
23243
Jörgen Lennartsson, blandteknik, signerad, 72x101 cm
Slutpris3 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Oidentifierad konstnär, teckning, signerad, 58x45 cm_23049a_8db1345a36ae426_lg.jpeg
23271
Oidentifierad konstnär, teckning, signerad, 58x45 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Tjurfäktning"_23273c_8db1bccd6a46f0b_lg.jpeg
23273
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Tjurfäktning"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad F Hellman_23275a_8db1bcc49725cfa_lg.jpeg
23275
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad F Hellman
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Från Funäsdalen", signerad Thord -62_23276a_8db1d7d81560366_lg.jpeg
23276
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Från Funäsdalen", signerad Thord -62
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Fjällfors", signerad Thord -62_23277a_8db1bcc2ab3b90d_lg.jpeg
23277
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Fjällfors", signerad Thord -62
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
JWC Wahlbom, oljetryck, "Hästar"_23274a_8db1d7d57bbd042_lg.jpeg
23274
JWC Wahlbom, oljetryck, "Hästar"
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sven Lindström, 2 st tavlor, tenn_23278a_8db1bce15854a70_lg.jpeg
23278
Sven Lindström, 2 st tavlor, tenn
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Richard Ryan, foto, "Frozen Library", signerad, 30x40 cm _23354a_8db1e3b6dd0d8c3_lg.jpeg
23354
Richard Ryan, foto, "Frozen Library", signerad, 30x40 cm
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Kerstin Lundberg-Stenman, litografi, 8/110, signerad, 72x35 cm_23360a_lg.jpeg
21853
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Kerstin Lundberg-Stenman, litografi, 11/150, signerad, 66x49 cm_23362a_lg.jpeg
21852
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Martin Johan Tengberg, olja på duk, signerad, 77x59 cm_23371a_lg.jpeg
21639
Martin Johan Tengberg, olja på duk, signerad, 77x59 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk,  mongramsignerad, 39x53 cm_23377a_lg.jpeg
21743
Oidentifierad konstnär, olja på duk, mongramsignerad, 39x53 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Per-Olof Nilsson, etsning, 70/101, signerad, 32x40 cm_23385a_lg.jpeg
21847
Per-Olof Nilsson, etsning, 70/101, signerad, 32x40 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 77x68 cm_23378a_lg.jpeg
21638
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 77x68 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 49x59 cm_23390a_lg.jpeg
21741
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 49x59 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Inramat tryck, fartygsmotiv, 71x56 cm_23381a_lg.jpeg
21744
Inramat tryck, fartygsmotiv, 71x56 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Nils Marcus, olja på pannå, signerad, 36x27 cm_23383a_lg.jpeg
21712
Nils Marcus, olja på pannå, signerad, 36x27 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Nils Dardel, (e.), inramade tryck, 2 st_23388a_lg.jpeg
21790
Nils Dardel, (e.), inramade tryck, 2 st
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Ernst Hällgren, etsning, signerad, 37x41 cm_23389a_lg.jpeg
21848
Ernst Hällgren, etsning, signerad, 37x41 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK