Karljohans Utvalda (2/4)

Karljohans Utvalda (2/4)
Nils Artur Nilsson, färglitografi, signerad, numrerad 208/225_23490a_8db26f17ce4e8fb_lg.jpeg
23490
Nils Artur Nilsson, färglitografi, signerad, numrerad 208/225
Slutpris140 SEK
Värdering500 - 700 SEK
Oidentifierad konstnär, etsning, "Balans", signerad, numrerad 67/100_23491a_8db27c9e28e651b_lg.jpeg
23491
Oidentifierad konstnär, etsning, "Balans", signerad, numrerad 67/100
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sven Erik Lund, olja på duk, signerad_23492a_8db26f0971d2c65_lg.jpeg
23492
Sven Erik Lund, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, Bokhara, handknuten, 183x128 cm_23494a_8db285c54288c89_lg.jpeg
23494
Matta, Bokhara, handknuten, 183x128 cm
Slutpris250 SEK
Värdering500 - 700 SEK
Monica Backström, svampar, 3 st, Boda, högsta 18 cm_23495a_8db26c28dc20a1b_lg.jpeg
23495
Monica Backström, svampar, 3 st, Boda, högsta 18 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 - 700 SEK
Tore Nilsson, olja på duk, signerad, 43x35 cm_23496a_8db27c73485be99_lg.jpeg
23496
Tore Nilsson, olja på duk, signerad, 43x35 cm
Slutpris160 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ingegerd Silow, rölakan, "Klockranka", 250x170 cm_23480a_8db279d380dd46f_lg.jpeg
23480
Ingegerd Silow, rölakan, "Klockranka", 250x170 cm
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Rörtänger, 3 st, bl. a. Bahco, längsta 63 cm_23493a_8db26dffdc82b70_lg.jpeg
23493
Rörtänger, 3 st, bl. a. Bahco, längsta 63 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sigfrid Bengtsson, olja på duk, signerad, 33x41 cm_23497a_8db27c91cf5fc74_lg.jpeg
23497
Sigfrid Bengtsson, olja på duk, signerad, 33x41 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bengt Ossler, olja på duk, signerad, 41x35 cm_23499a_8db27c7cb4743f8_lg.jpeg
23499
Bengt Ossler, olja på duk, signerad, 41x35 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Hedvig Skarstedt, olja på pannå, signerad, 41x34 cm_23500a_8db27c865ee0bd7_lg.jpeg
23500
Hedvig Skarstedt, olja på pannå, signerad, 41x34 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nils-Folke Knafve, olja på pannå, signerad, 41x33 cm_23498a_8db27c6913e21d9_lg.jpeg
23498
Nils-Folke Knafve, olja på pannå, signerad, 41x33 cm
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hans Ripa, olja på duk, signerad, 50x58 cm_23502a_8db26ee6b607be6_lg.jpeg
23502
Hans Ripa, olja på duk, signerad, 50x58 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengt Orup, litografier, 4 st, 156/200, signerade, 104x32 cm_23503a_8db27c270a0ecee_lg.jpeg
23503
Bengt Orup, litografier, 4 st, 156/200, signerade, 104x32 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, 10/250, signerad, 75x57 cm_23504a_8db27c6f0350bf8_lg.jpeg
23504
Jörgen Fogelquist, litografi, 10/250, signerad, 75x57 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leopold Fare, litografi, 146/150, signerad, 62x80 cm_23505a_8db27c6254fa5e5_lg.jpeg
23505
Leopold Fare, litografi, 146/150, signerad, 62x80 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti mynt, mestadels koppar, ca 18 kg_23506a_8db26d42116dd77_lg.jpeg
23506
Stort parti mynt, mestadels koppar, ca 18 kg
Slutpris550 SEK
Värdering500 - 700 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 51x41 cm_23507a_8db26f0106d09d9_lg.jpeg
23507
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 51x41 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Walter Liljenberg, olja på duk, signerad, 103x45 cm_23508a_8db27c3fd63037f_lg.jpeg
23508
Walter Liljenberg, olja på duk, signerad, 103x45 cm
Slutpris140 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Tedde Rhodin, olja på duk, signerad, 65x55 cm_23510a_8db26ef822b141d_lg.jpeg
23510
Tedde Rhodin, olja på duk, signerad, 65x55 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Barbro Bäckström, relief, "Sovare", 40/1000, 22x16 cm_23501a_8db285f6990e066_lg.jpeg
23501
Barbro Bäckström, relief, "Sovare", 40/1000, 22x16 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Svenska silvermynt, ca 4,2 kg, bl a 469 st 1 kr_23509a_8db26c364d7a3c6_lg.jpeg
23509
Svenska silvermynt, ca 4,2 kg, bl a 469 st 1 kr
Slutpris9 000 SEK
Värdering4 500 - 5 000 SEK
Ljuskrona, gulmetall/prismor, 1900-tal, höjd 82 cm_23520a_8db27c0c5668718_lg.jpeg
23520
Ljuskrona, gulmetall/prismor, 1900-tal, höjd 82 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fickur, 3 st, silver, Ø 51 mm och mindre_23515a_8db286a07f14e3a_lg.jpeg
23515
Fickur, 3 st, silver, Ø 51 mm och mindre
Slutpris300 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Mat-, Kaffe- & Teservis, Rosenthal,  "Maria", 127 delar_23519a_8db27a28bd70911_lg.jpeg
23519
Mat-, Kaffe- & Teservis, Rosenthal, "Maria", 127 delar
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Nils Thorsson, jubileumsmugg, 1775-1975, Royal Copenhagen_23523a_8db26c271d4ff46_lg.jpeg
23523
Nils Thorsson, jubileumsmugg, 1775-1975, Royal Copenhagen
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Bertil Vallien, skål, signerad, Boda, höjd 11,5 cm_23524a_8db26f3847c9620_lg.jpeg
23524
Bertil Vallien, skål, signerad, Boda, höjd 11,5 cm
Slutpris200 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Porslinsdocka, Armand Marseille, ca 40-tal, Tyskland_23521a_8db26f3ae5dbea7_lg.jpeg
23521
Porslinsdocka, Armand Marseille, ca 40-tal, Tyskland
Slutpris350 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Bertil Vallien, Ulrica Hydman-Vallien, vaser, 2 st, höjd 17 cm och mindre_23525a_8db26f3c823d843_lg.jpeg
23525
Bertil Vallien, Ulrica Hydman-Vallien, vaser, 2 st, höjd 17 cm och mindre
Slutpris140 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Gunnar Hansson, figuriner, ett par, fåglar, höjd 7 cm_23526a_8db26f39717db33_lg.jpeg
23526
Gunnar Hansson, figuriner, ett par, fåglar, höjd 7 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vaxsljusstake, mässing, tidigt 1900-tal, höjd 21 cm_23527a_8db26f402605a3f_lg.jpeg
23527
Vaxsljusstake, mässing, tidigt 1900-tal, höjd 21 cm
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Keramikskulpturer, äpplen, ett par, signerade, höjd 7 cm_23528a_8db27a3e1df1d9d_lg.jpeg
23528
Keramikskulpturer, äpplen, ett par, signerade, höjd 7 cm
Slutpris180 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Karl-Erik Torssell, lampett, "Kungalampetten", mässing, Ø 21 cm_23529a_8db27bfe7cce9e2_lg.jpeg
23529
Karl-Erik Torssell, lampett, "Kungalampetten", mässing, Ø 21 cm
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Årsmuggar, 8 st, Royal Copenhagen Fajance, 1970-1977_23522a_8db26f424610466_lg.jpeg
23522
Årsmuggar, 8 st, Royal Copenhagen Fajance, 1970-1977
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Leksaksbil, Volvo Amazon, Tekno, Danmark_23532a_8db26f2cf4a474b_lg.jpeg
23532
Leksaksbil, Volvo Amazon, Tekno, Danmark
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Leksaksbil, Volvo PV 544, Tekno, Danmark_23533a_8db26f2de27fb6f_lg.jpeg
23533
Leksaksbil, Volvo PV 544, Tekno, Danmark
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Väggljusstake, smide, modern tillverkning, höjd 41 cm_23537a_8db26c1fa12e914_lg.jpeg
23537
Väggljusstake, smide, modern tillverkning, höjd 41 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Myntkassetter, 14 st, svenska ocirkulerade mynt_23538a_8db26d3fab803a0_lg.jpeg
23538
Myntkassetter, 14 st, svenska ocirkulerade mynt
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leksaksbil, Arnold Candidat, Tyskland, längd 25 cm_23539a_8db26c1807373c7_lg.jpeg
23539
Leksaksbil, Arnold Candidat, Tyskland, längd 25 cm
Slutpris250 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Leksaksbil, bärgningsbil, "Commer", Dinky Toys, England_23540a_8db26c164162b60_lg.jpeg
23540
Leksaksbil, bärgningsbil, "Commer", Dinky Toys, England
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Leksaksbil, lastbil, Yonezawa, Japan, längd 32 cm_23543a_8db26c1a01c5b96_lg.jpeg
23543
Leksaksbil, lastbil, Yonezawa, Japan, längd 32 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Träfigur, Andersen Furniture, Danmark, höjd 11 cm_23544a_8db26c1c4a9eb94_lg.jpeg
23544
Träfigur, Andersen Furniture, Danmark, höjd 11 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Skulpturer, 2 st, ägg, Scandia Present, högsta 20 cm_23549a_8db26d2893692a4_lg.jpeg
23549
Skulpturer, 2 st, ägg, Scandia Present, högsta 20 cm
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Telefon, 1900-tal, Köpenhamn, K.T.A.S._23550a_8db26c2bddee48d_lg.jpeg
23550
Telefon, 1900-tal, Köpenhamn, K.T.A.S.
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Äldre tåglykta, höjd 39 cm_23551a_8db26c2a5d5cd74_lg.jpeg
23551
Äldre tåglykta, höjd 39 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Glasservis, 59 delar, art deco, Boda_23518a_8db26e3912eaed0_lg.jpeg
23518
Glasservis, 59 delar, art deco, Boda
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Skrivmaskin, Underwood, Champion, tidigt 1900-tal_23553a_8db26d93f40a7bb_lg.jpeg
23553
Skrivmaskin, Underwood, Champion, tidigt 1900-tal
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Dekorationsvärja, med balja, längd 100 cm_23555a_8db279f3ee38b54_lg.jpeg
23555
Dekorationsvärja, med balja, längd 100 cm
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK